Údolí Julských Alp na kole

Cyklistika podhůřím Alp, kolem řek, vodopádů, soutěsek a jezer ve Slovinsku

Slovinsko patří k nejmenším evropským státům, ale naleznete zde všechno od vysokých vápencových štítů přes nádherná údolí a slunné louky až po třpytivá jezera, hučící vodopády a kaňony horských řek. Na kole projedeme údolím horské řeky Soča a budeme obdivovat, jak si ve skále vyřezala kouzelně klikaté koryto. Prohlédneme si vodopády Boka a Virje, dech se nám zatají nad krásami soutěsek Tolminska Korita a Pokljuška soteska. Celou cestu kolem Soči budeme míjet pevnosti, zákopy a muzea věnovaná významným bitvám 1. světové války. Vykoupeme se v horských říčkách i v nejteplejším alpském jezeře Bled.

Zájezd je určen všem milovníkům cyklistiky, kteří chtějí poznat přírodní krásy Julských Alp ze sedel svých kol. Všechny etapy absolvujeme nalehko, zavazadla nám poveze autobus. Průměrné převýšení denních etap je 400 m, přibližná délka 45 km (náročnost podrobněji). Všechny etapy lze snadno zkrátit nebo prodloužit. Ubytovaní budeme ve 3* hotelech se snídaní v městečku Bovec a Radovljica. Doprava a ubytování jsou společné se zájezdem Jezera, vodopády a soutěsky Julských Alp, ke kterému je možné se po domluvě na místě s průvodcem přidat. Ve skupině bývá obvykle 10-15 osob. Na tento zájezd nabízíme speciální slevu pro děti.

Program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 23 hod z Brna, noční přejezd Rakouska.
 • 2. den: Ranní příjezd do Julských Alp. Od pramene Izvir Soči přes městečko Trenta a po proudu řeky až do Bovce. Cestou zastávky u řady přírodních zajímavostí s možností koupání: kaňon Mlinarica, skalnaté koryto řeky Soči Mala a Velka Korita, pevnost s tunely a zákopy z první světové války Rabelnik (↔ 27 km ↑ 450 m, ↓ 780 m). Pěšky k zákopům Čelo na úpatí kopce Svinjak s parádním výhledem na celé Bovecké údolí (↔ 2 km, ↑ 220 m, ↓ 220 m). Volitelně výjezd na nejvýše položené silniční sedlo Vršič s výhledy na okolní štíty (↔ +20 km ↑ +800 m, ↓ +800 m).
 • 3. den: Výjezd autobusem do sedla Predil a etapa ke stejnojmennému jezeru na koupání a k pevnosti Forte del Lago di Predil. Přes sedlo zpět a sjezd do Bovce kolem pevnosti Kluže. Po obědě v Bovci projížďka k vodopádům Virje a Boka s možností přírodního koupání (↔ 40 km, ↑ 700 m, ↓ 1400 m). Alternativní přídavek: výjezd do Mangarstkeho sedla (↔ +20 km ↑ +800 m, ↓ +800 m). Odpolední program lze nahradit nezapomenutelnými adrenalinovými aktivitami - rafting na Soči, canyoning v kaňonu Sušec.
 • 4. den: Podél meandrující řeky Soči přes město Kobarid s Napoleonovým mostem, muzeem fronty z 1. světové války, vodopádem Kozjak do města Tolmin s Tolminskými kority a jeskyní Dantova jama (↔ 50 km, ↑ 300 m, ↓ 550 m, možno zkrátit o 20 km přejezdem autobusem do Kobaridu). Z Mostu na Soči přejezd vlakem 6 km dlouhým tunelem pod hřebenem Julských Alp k pohádkovému Bledskému jezeru, koupání, projížďka po břehu, povinné foto s vyhlídkou na majestátní hrad a kostelík na ostrově a přejezd do městečka Radovljica (↔ 10-15 km, ↑ 150 m, ↓ 150 m).
 • 5. den: Po procházce městečkem Radovljica, které je známé včelařstvím a výrobou čokolády vyjížďka kolem Bledského jezera k osamocené soutěsce Pokljuška soteska a po poledni odjezd do ČR, příjezd do Brna v nočních hodinách (do 23 hod). (↔ 25 km, ↑ 250 m, ↓ 200 m + pěšky ↔ 3 km)

Ubytování

2x ve 3* hotelu v Bovci a 1x ve 3* hotelu Life Hostel Slovenia v Radovljici převážně ve 2lůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením. K dispozici je wifi (ve společných prostorech), restaurace a bar.

Stravování

V hotelech dostaneme 3x snídani formou bohatého bufetu, na večeře je možné chodit do restaurace přímo v hotelu či jinam ve městě. Obědy jsou vlastní z dovezených či dokoupených zásob. Čerstvé potraviny je možné dokoupit každý den. Ceny v obchodech jsou o něco vyšší než u nás, v restauracích je přibližně 1,5x dráž než v ČR.

 • 07.08.2024 - 11.08.2024
 • 5 dní
 • Číslo: 6335
 • 11 400 Kč
 • Rezervace

Údolí Julských Alp na kole

Údolí Julských Alp na kole

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Slovinskem na kole k Jadranu

Na kole přes sedla a údolí Julských Alp až k Jaderskému moři

Murská cyklostezka

Pohodové cyklotrasy údolími Nízkých Taur (Rakousko)

Drávská cyklostezka

Podhůřím Lienzských a Sextenských Dolomit i Vysokých Taur (Rakousko)

Innská cyklostezka a Ötztal

Alpské cyklostezky po proudu Tyrolských řek

Neziderské jezero na kole

Cyklostezky v krajině vinic a termálů

Maďarské národní parky na kole

Po cyklostezkách národními parky Aggtelek a Bükk