Údolí Julských Alp na kole

Cykloturistika mezi jezery, vodopády a vrcholy Julských Alp (Slovinsko)

Slovinsko patří k nejmenším evropským státům, ale naleznete zde všechno od vysokých vápencových štítů přes nádherná údolí a slunné louky až po třpytivá jezera, hučící vodopády a kaňony horských řek. Na kole projedeme údolí divokých horských řek Soča a Sava, prohlédneme si mohutný vodopád Boka, odkryjeme tajemství ve skalách ukrytého vodopádu Kozjak, navštívíme soutěsky Tolminska Korita a Vintgar. Na závěr navštívíme město Bled s majestátním hradem tyčícím se nad nejteplejším alpským jezerem, v jehož vodách se vykoupeme.

Zájezd je určen všem milovníkům cyklistiky, kteří chtějí poznat přírodní krásy Julských Alp ze sedel svých kol. Všechny etapy absolvujeme nalehko, zavazadla nám poveze autobus. Průměrné převýšení denních etap je 400 m, přibližná délka 50 km. Všechny etapy lze snadno zkrátit nebo prodloužit. Ubytovaní budeme ve 3* hotelech se snídaní v městečku Bovec a v Bledu. Doprava a ubytování jsou společné se zájezdem Jezera, vodopády a soutěsky Julských Alp, ke kterému je možné se každý den přidat. Ve skupině bývá obvykle 10-15 osob. Na tento zájezd nabízíme speciální slevu pro děti.

S realizací zájezdů do Slovinska dle vyhlášených Covid-podmínek počítáme! Slovinsko je otevřené turistům, situace se tam zlepšuje a opatření se postupně rozvolňují.
Aktuální povinnosti - vstup do Slovinska: splnění jedné ze tří podmínek: negativní antigenní (48 hod) nebo PCR test (72 hod), dokončené očkování nebo prodělání Covidu (6 měsíců); (podrobnosti slovinsko.travel). Návrat do ČR vyplnění elektronického příjezdového formuláře a splnění jedné ze tří podmínek: antigenní nebo PCR test v ČR do 5ti dnů po návratu, dokončené očkování, prodělání Covidu.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 22 hod z Brna, noční přejezd Rakouska.
  • 2. den: Ranní příjezd do Julských Alp. Od pramene Izvir Soči přes městečko Trenta a po proudu řeky až do městečka Bovec. Cestou zastávky u řady přírodních zajímavostí: skalnatá koryta řeky Soči a Koritnice Mala a Velka Korita, Korita Koritnice, pevnosti s tunely a zákopy z první světové války Kluže a Rabelnik, průzračné vodopády Virje a Boka (↔ 50 km ↑ 450 m, ↓ 650 m). Volitelně výjezd na nejvýše položené silniční sedlo Vršič s výhledy na okolní štíty (↔ +20 km ↑ +800 m, ↓ +800 m).
  • 3. den: Podél meandrující řeky Soči přes město Kobarid s Napoleonovým mostem a působivým vodopádem Kozjak do města Tolmin s "čertovým" mostem Hudičev, Tolminskými kority a jeskyní Dantova jama (↔ 50 km, ↑ 300 m, ↓ 550 m). Večerní procházka po břehu Bledského jezera.
  • 4. den: Koupání a cyklistika v okolí Bledského jezera, procházka překrásnou soutěskou Vintgar a soutěskou Pokljuška. Údolím řeky Radovna do vesnice Mojstrana (↔ 30 km, ↑ 400 m, ↓ 300 m). Volitelně výjezd k vysokému vodopádu Peričnik (↔ +10 km, ↑ +150 m, ↓ +150 m). Noční přejezd Rakouska.
  • 5. den: Příjezd do Brna kolem 6 hod.

Ubytování

2x v 3* hotelech (1 noc v Bovci, 1 noc v Bledu) převážně ve 2lůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením. K dispozici je wifi (ve společných prostorech), restaurace a bar.

Stravování

V hotelech dostaneme 2x místní snídani, na večeře je možné chodit do restaurace přímo v hotelu či jinam ve městě. Obědy jsou vlastní z dovezených či dokoupených zásob. Čerstvé potraviny je možné dokoupit každý den. Ceny v obchodech jsou o něco vyšší jak u nás, v restauracích je přibližně 1,5x dráž než v ČR.

Údolí Julských Alp na kole

Údolí Julských Alp na kole

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Jezera Solné komory na kole

Cyklistika v okolí jezer pod Dachsteinem

Drávská cyklostezka

Podhůřím Dolomit i Vysokých Taur (Rakousko)