Kanada - národní parky Skalistých hor

Horská turistika v provinciích Britská Kolumbie a Alberta

Kanada, země javorového listu, láká milovníky nedotčené přírody k objevování svých divokých nespoutaných krás. Rozměry Kanady jsou obrovské - omývají ji vlny Pacifiku, Atlantiku i Severního ledového oceánu. Rozlohou je Kanada druhou největší zemí na světě. Pro nás je nejzajímavější její jihozápadní část, především Skalisté hory (Rocky Mountains neboli Rockies). Poznáme to nejlepší, co nám tato destinace může nabídnout. Uvidíme dechberoucí vodopády, zasněžené vrcholky hor, skalnaté štíty a hřebeny, majestátní ledovce, horské louky, hluboké jehličnaté lesy, malebná údolí, divoké řeky a křišťálově čistá jezera. Při troše štěstí spatříme i zástupce místní fauny - černé medvědy baribaly a medvědy grizzly, losy, jeleny, kojoty či vlky.

Budeme cestovat v provinciích Britská Kolumbie a Alberta. Skalisté hory, patřící k systému amerických Kordiller, jsou součástí světového dědictví UNESCO a představují jednu z nejatraktivnějších oblastí celé Severní Ameriky. Čekají nás túry a výlety v horských NP: Mt. Revelstoke, Glacier, Yoho, Banff, Jasper. Projedeme srdcem pohoří panoramatickou silnicí Icefield Parkway, vyzkoušíme zážitkový rafting na řece Fraser. Navštívíme ikonická kanadská jezera Moraine Lake, Lake Louise či Maligne Lake a při snad nejkrásnější horské túře v celých Rockies do sedla Sentinel Pass (2611 m) si užijeme neskutečných výhledů.

Zájezd je zaměřen především na přírodu a objevování jejích krás. Budeme podnikat jednodenní túry i kratší výlety nalehko. Délka denních túr je nejčastěji od 5 hod do 8 hod včetně pauz. Denní převýšení je různorodé, kromě jednoho dne vždy do maximálně 800 m nahoru a totéž dolů (náročnost podrobněji). Některé dny si můžete v případě zájmu a dobrého počasí k základní variantě přidávat. Vždy je však možné zvolit lehčí a kratší variantu nebo si zařadit odpočinkový den a túru vynechat. Některé dny si od treků odpočineme a zvolíme program s kratšími výlety či se zastávkami na obdivování krás okolní krajiny. Nocovat budeme ve vlastních stanech v kempech. Pojedeme v malé skupině kolem 10 cestovatelů.

Program zájezdu

 • 1. den: Odlet z Prahy do kanadského Vancouveru. Přejezd k městu Kelowna a do kempu.
 • 2. den: Výjezd do NP Mt. Revelstoke: první trek ke krásnému jezeru Miller Lake (1931 m) (5 hod, ↑ 200 m, ↓ 200 m), dle zájmu k další perle Eva Lake (+2 hod, ↑ + 300 m, ↓ +300 m). Tábořiště v Blanket Creek Provincial Park.
 • 3. den: NP Glacier: po stezce Glacier Crest výstup na Perley Rock (2400 m) s fantastickým výhledem na ledovec Illecillewaet Icefield (6 hod, ↑ 1150 m, ↓ 1150 m). Kratší túra k mohutným vodopádům Wapta falls (1,5 hod, ↑ 70 m, ↓ 70 m). Kemp v NP Yoho.
 • 4. den: NP Yoho: monumentální vodopád Takkakaw Falls řítící se z výšky 300 m (2. nejvyšší v Kanadě). Iceline Trail přímo pod ledovcem mezi ledovcovými jezírky s fantastickými výhledy do okolí (7 hod, ↑ 750 m, ↓ 750 m). Skalní most s průrvou Natural Bridge, procházka okolo Emerald Lake. Kemp již v provincii Alberta, u zajímavého města Banff poblíž olympijského Calgary, 3 noci po sobě.
 • 5. den: NP Banff: procházka po pobřeží jezera Lake Louise obklopeného horskými velikány. Výstup k jezeru Agnes Lake (2134 m) a na Big Beehive s vyhlídkou na fantasticky modravé jezero Lake Louise s horským resortem. (4 hod, ↑ 500 m, ↓ 500 m)
 • 6. den: Celodenní túra v nádherném NP Banff: z rajské doliny Paradise Valley až do vysokého sedla Sentinel Pass (2611 m) s neskutečnými horskými výhledy, poté sestup údolím Larch Valley až k modravému jezeru Lake Moraine. Alternativně výstup na Ha Ling Peak (2474 m) nad horským městečkem Canmore (4 hod, ↑ 800 m, ↓ 800 m) či pohodová túra k oblíbeným jezerům s nádhernými výhledy Grassi lakes.
 • 7. den: Panoramatickou cestou Icefield Parkway na sever. Po cestě možno spatřit to nejlepší, co nám mohou Rockies nabídnout: soutěsku Johnston Canyon s vodopády Lower a Upper Falls, mohutnou horu Castle Mountain, mimořádné jezero Peyto Lake a mnoho jiných přírodních krás, Mitaya Canyon. Tábořiště Thompson Creek.
 • 8. den: Scénická cesta mezi kanadskými poklady dále na sever. Vyhlídka Parker Ridge na ledovec Saskatchewan (2 hod, ↑ 200 m, ↓ 200 m). Unikátní pohled od Columbia Icefield Centre - ledovec Athabasca Glacier jako na dlani. Vodopády Athabasca Falls, Sunwapta Falls. Okruh okolo jezer Five Lakes (2 hod, ↑ 100 m, ↓ 100 m). Příjezd do střediska Jasper, ubytování v kempu na 3 noci po sobě.
 • 9. den: Přejezd k ikonickému jezeru Maligne Lake. Túra soutěskou Maligne (1,5 hod, ↓ 100 m). Možnost různých výstupů a výletů v okolí jezera.
 • 10. den: Lanovkou na výhledový vrchol Whistlers Peak (2470 m) ve slavném NP Jasper, krátký závěrečný výstup (2 hod, ↑ 200 m, ↓ 200 m). Možnost prodloužení na Indian Ridge pro náročné. Odpočinkový okruh okolo jezer Five Lakes (2 hod, ↑ 100 m, ↓ 100 m).
 • 11.den: Užijeme si středně náročný zážitkový rafting na řece Fraser, vhodný i pro začátečníky. Po cestě krátké zastavení pod horou Mt. Robson. Táboření u jezera Kinbasket Lake. Možnost společného vaření na ohni.
 • 12. den: Delší přejezd do Whistler, jednoho z dějišť zimní olympiády v roce 2010, zastávky na vyhlídkách a možnost koupání v Marble Canyon. Večerní procházka kolem atraktivního olympijského městečka. Kemp 3 noci po sobě.
 • 13. den: Trek k nádherným stupňovitým jezerům Joffre Lakes (1600 m) (4 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m), kochání se.
 • 14. den: Výstup k jezeru Garibaldi Lake (1484 m) s dechberoucími výhledy na okolní štíty. (6 hod, ↑ 800 m, ↓ 800 m)
 • 15. den: Dojezd do Vancouveru, ubytování a prohlídka centra města - čínská čtvrť, Canada Place, Vancouver Harbour, Stanley Park.
 • 16. den: Odlet z Vancouveru.
 • 17. den: Přílet do Prahy.

Nocování

Ve vlastních stanech, 11x v kempech a 3x na jednodušších tábořištích, poslední noc u Vancouveru si odpočineme na ubytování hotelového typu. Jednotlivá stanová místa jsou oddělená od ostatních, jsou pro dva stany a mají lavičky, stolek a ohniště. V kempech jsou pěkná WC, teplá sprcha a je zde možné dobíjet baterie, někde je i wifi na recepci. Tábořiště mají jen suchá WC. V Banffu, Jasperu a Whistleru nocujeme tři noci po sobě, v Ravelstoku dvě noci a na ostatních místech spíme vždy po jedné noci.

Stravování

Stravování z vlastních zásob, po cestě budeme zastavovat na nákupy. Počítá se s vlastním vařením v kempech a na tábořištích. Plynové kartuše si koupíme na místě (k dostání zde pouze klasické šroubovací kartuše typu VAR!). Občas bude možné zajít do fastfoodu. Celkově jsou v Kanadě ceny za jídlo asi o 50 % vyšší než u nás. Z potravin je z ČR možné vzít v rozumném množství: lehké instantní potraviny na vaření (předpřipravená jídla typu „Dobrý hostinec“, „Rychlá večeře“ či „Travellunch“, instantní bramborové kaše, instantní polévky, instantní sladké kaše, dále sůl, čaj, cukr), energetické potraviny (műsli a műsli tyčinky, čokolády, bonbony, …), pro jistotu i trochu studené stravy na celý úvodní den i večer a další ráno (pozor na omezení, které potraviny nelze dovážet). Vodu budeme postupně doplňovat v kempech, případně občas dokoupíme balenou vodu. Je vhodné vzít také práškové nápoje a šumivé vitamíny do vody. Nezapomeňte desinfekci do vody.

Další informace k zájezdu

Doprava na místě: Po celou dobu zapůjčeným mikrobusem. K jezeru Moraine v NP Banff vyjedeme místním shuttle busem, pokud kapacity dovolí (jezero Moraine patří k nejvyhledávanějším a nejnavštěvovanějším místům v Rockies).

Cestovní formality: Je potřeba cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců ode dne vstupu do země. Je nutné, aby každý účastník před cestou vyplnil elektronická víza eTA. K vyplnění potřebujete svůj pas a platební kartu. Cena víza je 7 CAD. Víza eTA je vhodné si vyřídit cca 1 měsíc před odletem, ale možné je to i později. S vyplněním vám poradíme, podrobnější pokyny k vyplnění vám pošleme.

Očkování: Do Kanady není třeba žádné speciální očkování.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, doporučené vybavení atd.).

Více informací o koupi letenek a placení zájezdu.

Kanada - národní parky Skalistých hor

Kanada - národní parky Skalistých hor

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Gruzie - Svanetie a oblast Kazbeku

Turistika pod Centrálním Kavkazem, vesničky, strážní věže a další perly

Nepál - Annapurna trek

Nejoblíbenější trek na světě - okolo Annapuren s noclehy na chatách

Patagonie - až na konec světa

Ikonické horské špice Chile a Argentiny, ledovce a tučňáci

Peru - trekking v Andách

Přechod NP Huascarán a Cordillery Huayhuash s podporou oslíků

Nový Zéland - země Pána prstenů

Národní parky Tongariro, Abel Tasman, Aspiring, Fiordland a další

Kostarika

Sopky, tropické pralesy, papoušci a pobřeží Pacifiku