Maďarsko - turistika pro aktivní rodinky

Maďarské národní parky a termály

Navštivte s námi nedaleký kout severního Maďarska bohatý na přírodní krásy a termální prameny. Mezi městy Eger a Miskolc se rozkládá Národní park Bükki, ostrov neporušené přírody, hlubokých údolí a kouzelných zákoutí, kde si budeme vychutnávat nejen atmosféru romantického prostředí bukových lesů, ale také relax v termálních lázních. Na zpáteční cestě se zastavíme také v Györu.

V průběhu zájezdu navštívíme termální lázně Saliris Resort s vápennými jezírky připomínající turecké Pamukalle a unikátní jeskynní termály Miskolctapolca. Projdeme si národní park Aggtelek a okolí Bogácse a jeho malebná údolí, zastavíme se u vodopádu Fátyol a navštívíme také hřebčín lipicánů v Szilvásváradu. Kromě lázní bude možnost navštívit také lanový park. Pro děti bude po výletech nachystaný doprovodný dobrovolný program s průvodcem dětskými aktivitami. Rodiče si mezi tím můžou zajít do města nebo na procházku do okolí.

Denní výlety jsou v průměru na 3 hodiny, převýšení kolem 300 m (náročnost podrobněji). Zázemí budeme mít v příjemném penzionu v obci Bogács, kde dostaneme polopenzi ve standardu místní gastronomie. Dopravu i ubytování máme společné s cyklistickým zájezdem Maďarsko na kole pro aktivní rodinky. Nejste si jistí, zda Vaše dítě tento zájezd zvládne? Podívejte se jak vypadají zájezdy Family Adventure.

Program zájezdu

 • 1. den: Večerní odjezd z Brna přes Bratislavu, noční přejezd Slovenska.
 • 2. den: Okružní túra z obce Aggtelek centrální částí národního parku do Jósvafö a působivou krasovou krajinou zpět do Aggtelek (4 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m). Volitelné zkrácení etapy a odpolední prohlídka jeskyně Baradla a následný přejezd autobusem na místo ubytování v Bogács. Podle chuti a času možná návštěva místního termálního aquaparku.
 • 3. den: Procházka údolím Szalajka k závojovému vodopádu Fátyol a zpět do vesnice Szilvásvárad se státním hřebčínem lipicánů (↔ 8-10 km, ↑ 150 m, ↓ 150 m). Alternativně výšlap na rozhlednu Millenium nad údolím (↔ 5 km, ↑ 300 m, ↓ 300 m). Cestou na ubytování návštěva unikátních termálních lázní Saliris Resort v obci Egerszalók s kaskádovitým úbočím travertinového svahu a vápennými jezírky připomínajícími turecké Pamukalle.
 • 4. den: Přejezd autobusem na okraj města Miskolc a vycházka nad údolím osady Lillafüred, s možností plavby na loďkách nebo návštěvy místního zábavního lanového parku. Odpolední návštěva unikátních jeskynních termálních lázní Miskolctapolca. (↔ 4-8 km, ↑ 200-400 m, ↓ 200-400 m)
 • 5. den: Z vesnice Cserépfalu úbočím do údolí potoka Tardi-ér a zvlněnou krasovou oblastí zpět do Bogács (↔ 10-12 km, ↑ 200 m, ↓ 250 m) nebo koupání v místních termálních lázních. Odpolední přejezd Maďarska přes Bratislavu, příjezd do Brna ve večerních hodinách.

Ubytování

3x v příjemném penzionu Margaréta Apartman & Üdülöház v obci Bogács ve 2-4lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Pokoje jsou vybaveny standardními elektrickými zásuvkami, TV, lednicí i ručníky. Na penzionu je wifi připojení zdarma a najdete zde také saunu a vířivku. Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

Chutná polopenze ve standardu místní gastronomie. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 5. den snídaní. Dokupovat potraviny je možné i během zájezdu. Ceny potravin i jídel jsou podobné jako u nás.

 • 25.10.2024 - 29.10.2024
 • 5 dní
 • Číslo: 493
 • 10 200 Kč
  Dětská cena: 8 100 Kč
 • Rezervace

Maďarsko - turistika pro aktivní rodinky

Maďarsko - turistika pro aktivní rodinky

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Istrie - turistika pro aktivní rodinky

Pohodová turistika kolem moře, do hor i historických měst (Chorvatsko)

Korsika - turistika pro aktivní rodinky

Perla středomoří - přírodní krásy, města, moře, kaskády a tůně

Solná komora - turistika pro aktivní rodinky

Nenáročné pěší túry v jezerním království v oblasti Dachsteinu (Rakousko)

Rumunsko - turistika pro aktivní rodinky

Rumunský Kras - Apuseni - jeskyně, soutěsky, pastviny, koně, ovečky i termály

Elba pěšky i na kole pro aktivní rodinky

Aktivní dovolená s dětmi na nejkrásnějším ostrově Toskánska

Chorvatsko - turistika pro aktivní rodinky

Národní parky, hory, moře, kaňony, vodopády a ostrovy Dalmácie