Maďarsko - turistika pro aktivní rodinky

Maďarské národní parky a termály

Navštivte s námi nedaleký kout severního Maďarska bohatý na přírodní krásy a termální prameny. Národní park Aggtelek tvoří mohutná vápencová plošina s jedním z nejrozsáhlejších jeskynních systémů v Evropě, který se na hranicích se Slovenskem přirozeně prolíná s Národným parkom Slovenský kras. Mezi městy Eger a Miskolc se rozkládá Národní park Bükki, ostrov neporušené přírody, hlubokých údolí a kouzelných zákoutí, kde si budeme vychutnávat nejen atmosféru romantického prostředí bukových lesů, ale také relax v termálních lázních. Na zpáteční cestě se zastavíme také v Györu.

V průběhu zájezdu navštívíme termální lázně Saliris Resort s vápennými jezírky připomínající turecké Pamukalle a unikátní jeskynní termály Miskolctapolca. Projdeme si okolí Bogácse a jeho malebná údolí, zastavíme se u vodopádu Fátyol a navštívíme také hřebčín lipicánů v Szilvásváradu. Kromě lázní bude možnost navštívit také lanový park. Pro děti bude po výletech nachystaný doprovodný dobrovolný program s průvodcem dětskými aktivitami. Rodiče si mezi tím můžou zajít do města nebo na procházku do okolí.

Na zájezd budeme vyrážet v ranních hodinách, vyhneme se tak nočnímu přejezdu. Denní výlety jsou v průměru na 3 hodiny, převýšení kolem 300 m. Zázemí budeme mít v příjemném penzionu v obci Bogács, kde dostaneme polopenzi ve standardu místní gastronomie. Dopravu i ubytování máme společné s cyklistickým zájezdem Maďarsko na kole pro rodiny s dětmi. Nejste si jistí, zda Vaše dítě tento zájezd zvládne? Podívejte se jak vypadají zájezdy Family Adventure.

Aktuálně - vstup do Maďarska: vstup je povolen všem bez jakýchkoli dokladů o testech či očkování (mzv.cz). Návrat do ČR: návrat odkudkoli je pro všechny bez jakýchkoli podmínek, tak jak tomu bylo před Covidem.

Program zájezdu

 • 1. den: Dopolední odjezd z Brna přes Bratislavu a Budapešť. Odpolední návštěva termálních lázní Saliris Resort v obci Egerszalók s vápennými jezírky. Večerní příjezd na ubytování a večeře.
 • 2. den: Z vesnice Cserépfalu úbočím do údolí potoka Tardi-ér a zvlněnou krasovou oblastí zpět do Bogács. (↔ 10-12 km, ↑ 200 m, ↓ 250 m)
 • 3. den: Procházka údolím Szalajka k závojovému vodopádu Fátyol a zpět do vesnice Szilvásvárad se státním hřebčínem lipicánů (↔ 8-10 km, ↑ 150 m, ↓ 150 m). Alternativně výšlap na rozhlednu Millenium nad údolím (↔ 5 km, ↑ 300 m, ↓ 300 m).
 • 4. den: Vycházka údolím osady Lillafüred, s možností plavby na loďkách nebo návštěvy místního zábavního lanového parku. Odpolední návštěva unikátních jeskynních termálních lázní Miskolctapolca. (↔ 4-8 km, ↑ 200-400 m, ↓ 200-400 m)
 • 5. den: Po snídani odjezd autobusem a přejezd Maďarska se zastávkou v pohraničním městě Györ s možností návštěvy termálních lázní nebo místních památek. Příjezd do Brna ve večerních hodinách.

Ubytování

4x v příjemném penzionu Margaréta Apartman & Üdülöház v obci Bogács ve 2-4lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Na pokojích najdete povlečení i ručníky a standardní elektrické zásuvky. Dále je k dispozici TV a lednice a v celém penzionu pak wi-fi připojení zdarma.

Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

Chutná polopenze ve standardu místní gastronomie. Polopenze začíná 1. den večeří a končí 5. den snídaní. Dokupovat potraviny je možné i během zájezdu. Ceny potravin i jídel jsou podobné jako u nás.

 • 26.10.2022 - 30.10.2022
 • 5 dní
 • Číslo: 493
 • 9 900 Kč
  Dětská cena: 7 600 Kč
 • Rezervace

Maďarsko - turistika pro aktivní rodinky

Maďarsko - turistika pro aktivní rodinky

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Korsika - turistika pro aktivní rodinky

Perla středomoří - přírodní krásy, města, moře, kaskády a tůně

Rumunsko - turistika pro aktivní rodinky

Rumunský Kras - Apuseni - salaše, jeskyně, ovečky, koně i termály

Solná komora - turistika pro aktivní rodinky

Nenáročné pěší túry v jezerním království v oblasti Dachsteinu (Rakousko)

Elba pěšky i na kole pro aktivní rodinky

Aktivní dovolená s dětmi na nejkrásnějším ostrově Toskánska

Istrie - turistika pro aktivní rodinky

Pohodová turistika kolem moře, do hor i historických měst (Chorvatsko)

Maďarsko na kole pro aktivní rodinky

Po cyklostezkách národním parkem Bükki a do termálů