Maďarsko - turistika pro aktivní rodinky

Maďarské národní parky a termály

Navštivte s námi nedaleký kout severního Maďarska bohatý na přírodní krásy a termální prameny. Národní park Aggtelek tvoří mohutná vápencová plošina s jedním z nejrozsáhlejších jeskynních systémů v Evropě, který se na hranicích se Slovenskem přirozeně prolíná s Národným parkom Slovenský kras. Mezi městy Eger a Miskolc se rozkládá Národní park Bükki, ostrov neporušené přírody, hlubokých údolí a kouzelných zákoutí, kde si budeme vychutnávat nejen atmosféru romantického prostředí bukových lesů, ale také relax v termálních lázních. Na zpáteční cestě se zastavíme také v Györu.

V průběhu zájezdu navštívíme termální lázně Saliris Resort s vápennými jezírky připomínající turecké Pamukalle a unikátní jeskynní termály Miskolctapolca. Projdeme si okolí Bogácse a jeho malebná údolí, zastavíme se u vodopádu Fátyol a navštívíme také hřebčín lipicánů v Szilvásváradu. Kromě lázní bude možnost navštívit také lanový park. Pro děti bude po výletech nachystaný doprovodný dobrovolný program s průvodcem dětskými aktivitami. Rodiče si mezi tím můžou zajít do města nebo na procházku do okolí.

Na zájezd budeme vyrážet v ranních hodinách, vyhneme se tak nočnímu přejezdu. Denní výlety jsou v průměru na 3 hodiny, převýšení kolem 300 m. Zázemí budeme mít v příjemném penzionu v obci Bogács, kde dostaneme polopenzi ve standardu místní gastronomie. Dopravu i ubytování máme společné s cyklistickým zájezdem Maďarsko na kole pro rodiny s dětmi. Nejste si jistí, zda Vaše dítě tento zájezd zvládne? Podívejte se jak vypadají zájezdy Family Adventure.

Program zájezdu

 • 1. den: Dopolední odjezd z Brna přes Bratislavu a Budapešť. Odpolední návštěva termálních lázní Saliris Resort v obci Egerszalók s vápennými jezírky. Večerní příjezd na ubytování a večeře.
 • 2. den: Z vesnice Cserépfalu úbočím do údolí potoka Tardi-ér a zvlněnou krasovou oblastí zpět do Bogács. (↔ 10-12 km, ↑ 200 m, ↓ 250 m)
 • 3. den: Procházka údolím Szalajka k závojovému vodopádu Fátyol a zpět do vesnice Szilvásvárad se státním hřebčínem lipicánů. (↔ 8-10 km, ↑ 150 m, ↓ 150 m). Alternativně výšlap na rozhlednu Millenium nad údolím. (↔ 5 km, ↑ 300 m, ↓ 300 m)
 • 4. den: Vycházka údolím osady Lillafüred, s možností plavby na loďkách nebo návštěvy místního zábavního lanového parku. Odpolední návštěva unikátních jeskynních termálních lázní Miskolctapolca. (↔ 4-8 km, ↑ 200-400 m, ↓ 200-400 m)
 • 5. den: Po snídani odjezd autobusem a přejezd Maďarska se zastávkou v pohraničním městě Györ s možností návštěvy termálních lázní nebo místních památek. Příjezd do Brna ve večerních hodinách.

Ubytování

4x v příjemném penzionu Margaréta Apartman & Üdülöház v obci Bogács ve 2-4lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením.

Stravování

Chutná polopenze ve standardu místní gastronomie. Polopenze začíná 1. den večeří a končí 5. den snídaní. Dokupovat potraviny je možné i během zájezdu. Ceny potravin i jídel jsou podobné jako u nás (polévka 900 HUF, zeleninový salát 900 HUF, hlavní jídlo 2 500 HUF, pizza 1 200 HUF, pivo 750 HUF, džus 350 HUF, pitná voda 300 HUF).

Další informace k zájezdu

Nástupní místa: Brno, Bratislava

 • 27.10.2021 - 31.10.2021
 • 5 dní
 • Číslo: 493
 • 9 500 Kč
  Dětská cena: 7 200 Kč
 • Nelze rezervovat

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 1-2

Čekají nás jednodenní túry s relativně malou časovou i technickou náročností. Programem (na trase anebo při návštěvě památek a přírodních zajímavostí) denně strávíme kolem 4-5 hodin. Všechny trasy i programy dne však lze upravit, případně vynechat a den věnovat individuálnímu programu.
Zájezdy kategorie Family Advanture jsou určeny pro rodiny s dětmi, které jsou zvyklé se aktivně pohybovat - trasy výletů jsou upravené tak, aby je děti zvládly. Na každý den je naplánovaná trasa výletu pro všechny, odpoledne pak program pro děti nebo koupání v termální lázních. Účast na tomto programu není povinná, záleží pouze na vás a vašich dětech.

Maďarsko - turistika pro aktivní rodinky

Maďarsko - turistika pro aktivní rodinky

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Maďarsko na kole pro aktivní rodinky

Po cyklostezkách národním parkem Bükki a do termálů