Maďarsko na kole pro aktivní rodinky

Po cyklostezkách národním parkem Bükki a do termálů

Navštivte s námi nedaleký kout severního Maďarska bohatý na přírodní krásy a termální prameny. Národní park Aggtelek tvoří mohutná vápencová plošina s jedním z nejrozsáhlejších jeskynních systémů v Evropě, který se na hranicích se Slovenskem přirozeně prolíná s Národným parkom Slovenský kras. Mezi městy Eger a Miskolc se rozkládá Národní park Bükki, ostrov neporušené přírody, hlubokých údolí a kouzelných zákoutí, kde si budeme vychutnávat nejen atmosféru romantického prostředí bukových lesů, ale také relax v termálních lázních. Na zpáteční cestě se zastavíme také v Györu.

V průběhu zájezdu navštívíme termální lázně Saliris Resort s vápennými jezírky připomínající turecké Pamukalle a unikátní jeskynní termály Miskolctapolca. Projedeme si okolí Bogácse a jeho malebná údolí, zastavíme se u vodopádu Fátyol a navštívíme také hřebčín lipicánů v Szilvásváradu. Kromě lázní bude možnost navštívit také lanový park. Pro děti bude po výletech nachystaný doprovodný dobrovolný program s průvodcem dětskými aktivitami. Rodiče si mezi tím můžou zajít do města nebo na procházku do okolí.

Na zájezd budeme vyrážet v ranních hodinách, vyhneme se tak nočnímu přejezdu. Denní etapy jsou do 30 km, převýšení kolem 400 m. Zázemí budeme mít v příjemném penzionu v obci Bogács, kde dostaneme polopenzi ve standardu místní gastronomie. Dopravu a ubytování máme společné s programem Turistika v severním Maďarsku pro rodiny s dětmi. Nejste si jistí, zda Vaše dítě tento zájezd zvládne? Podívejte se jak vypadají zájezdy Family Adventure.

Aktuálně - vstup do Maďarska: vstup je povolen všem bez jakýchkoli dokladů o testech či očkování (mzv.cz). Návrat do ČR: návrat odkudkoli je pro všechny bez jakýchkoli podmínek, tak jak tomu bylo před Covidem.

Program zájezdu

 • 1. den: Dopolední odjezd z Brna přes Bratislavu a Budapešť. Odpolední návštěva termálních lázní Saliris Resort v obci Egerszalók s vápennými jezírky připomínajícími turecké Pamukalle. Večerní příjezd na ubytování a večeře.
 • 2. den: Okruh přes sedlo Völgyfő-ház a stinným údolím potoka Hór-patak do Cserépfalu a zpět do Bogács (↔ 30 km, ↑ 400 m, ↓ 400 m). Volitelně odpolední návštěva místních termálních lázní nebo organizované aktivity pro děti.
 • 3. den: Cyklostezkou nad údolím Szalajka k rozhledně Millennium a volitelně dále do srdce krasové vrchoviny. Zpět do údolí a k závojovému vodopádu Fátyol a do Szilvásvárad se státním hřebčínem lipicánů (↔ 15-30 km, ↑ 300-600 m, ↓ 300-600 m). Volitelně odpolední návštěva místních termálních lázní nebo organizované aktivity pro děti.
 • 4. den: Vyjížďka v okolí osady Lillafüred, podél rybníka údolím a po lesnatých hřebenech, volitelně návštěva zábavního lanového parku. Odpolední návštěva unikátních jeskynních termálních lázní Miskolctapolca. (↔ 20-30 km, ↑ 200-500 m, ↓ 200-500 m)
 • 5. den: Po snídani odjezd autobusem a přejezd Maďarska se zastávkou v pohraničním městě Györ s možností návštěvy termálních lázní nebo místních památek. Příjezd do Brna ve večerních hodinách.

Ubytování

4x v příjemném penzionu Margaréta Apartman & Üdülöház v obci Bogács ve 2-4lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Na pokojích najdete povlečení i ručníky a standardní elektrické zásuvky. Dále je k dispozici TV a lednice a v celém penzionu pak wi-fi připojení zdarma.

Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

Chutná polopenze ve standardu místní gastronomie. Polopenze začíná 1. den večeří a končí 5. den snídaní. Dokupovat potraviny je možné i během zájezdu. Ceny potravin i jídel jsou podobné jako u nás.

 • 26.10.2022 - 30.10.2022
 • 5 dní
 • Číslo: 693
 • 10 400 Kč
  Dětská cena: 8 100 Kč
 • Rezervace

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 1-2

Denně nás čekají etapy ve středně náročném kopcovitém terénu převážně po cyklostezkách s délkou do 30 km a průměrným převýšením 400 m ve stoupání, na kterých strávíme denně 4-5 hodin čistého času jízdy. Jednotlivé trasy, vhodné pro horská nebo crossová kola, vedou po asfaltových silnicích, zpevněných šotolinových a terénních cestách, ale i po přírodních stezkách. Všechny plánované etapy je možné prodloužit, zkrátit nebo vynechat a nahradit vlastním odpočinkovým programem. Na jednotlivé etapy budeme vyrážet nalehko s vybavením pouze na jeden den a ostatní věci bude možné zanechat v místě ubytování nebo v autobusu.

Maďarsko na kole pro aktivní rodinky

Maďarsko na kole pro aktivní rodinky

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Elba pěšky i na kole pro aktivní rodinky

Aktivní dovolená s dětmi na nejkrásnějším ostrově Toskánska

Istrie na kole pro aktivní rodinky

Pohodová cyklistika kolem moře, do hor i historických měst (Chorvatsko)

Maďarsko - turistika pro aktivní rodinky

Maďarské národní parky a termály