Maďarsko na kole pro aktivní rodinky

Po cyklostezkách národním parkem Bükki a do termálů

Navštivte s námi nedaleký kout severního Maďarska bohatý na přírodní krásy a termální prameny. Mezi městy Eger a Miskolc se rozkládá Národní park Bükki, ostrov neporušené přírody, hlubokých údolí a kouzelných zákoutí, kde si budeme vychutnávat nejen atmosféru romantického prostředí bukových lesů, ale také relax v termálních lázních. Na zpáteční cestě se zastavíme také v Györu.

V průběhu zájezdu navštívíme termální lázně Saliris Resort s vápennými jezírky připomínající turecké Pamukalle a unikátní jeskynní termály Miskolctapolca. Projedeme si národní park Aggtelek a okolí Bogácse a jeho malebná údolí, zastavíme se u vodopádu Fátyol a navštívíme také hřebčín lipicánů v Szilvásváradu. Kromě lázní bude možnost navštívit také lanový park. Pro děti bude po výletech nachystaný doprovodný dobrovolný program s průvodcem dětskými aktivitami. Rodiče si mezi tím můžou zajít do města nebo na procházku do okolí.

Denní etapy jsou do 30 km, převýšení kolem 400 m (náročnost podrobněji). Zázemí budeme mít v příjemném penzionu v obci Bogács, kde dostaneme polopenzi ve standardu místní gastronomie. Dopravu a ubytování máme společné s programem Maďarsko - turistika pro aktivní rodinky. Nejste si jistí, zda Vaše dítě tento zájezd zvládne? Podívejte se jak vypadají zájezdy Family Adventure.

Program zájezdu

  • 1. den: Večerní odjezd z Brna přes Bratislavu, noční přejezd Slovenska.
  • 2. den: Z obce Aggtelek po cyklostezce přes Jósvafö do Szinpetri působivou krasovou krajinou a zpět do Aggtelek (↔ 25 km, ↑ 250 m, ↓ 250 m). Volitelné zkrácení etapy a odpolední prohlídka jeskyně Baradla a následný přejezd autobusem na místo ubytování v Bogács. Podle chuti a času možná návštěva místního termálního aquaparku.
  • 3. den: Cyklostezkou nad údolím Szalajka k rozhledně Millennium a volitelně dále do srdce krasové vrchoviny. Zpět do údolí a k závojovému vodopádu Fátyol a do Szilvásvárad se státním hřebčínem lipicánů (↔ 15-30 km, ↑ 300-600 m, ↓ 300-600 m). Cestou na ubytování možná návštěva unikátních termálních lázní Saliris Resort v obci Egerszalók s kaskádovitým úbočím travertinového svahu a vápennými jezírky připomínajícími turecké Pamukkale.
  • 4. den: Vyjížďka v okolí osady Lillafüred, podél rybníka údolím a po lesnatých hřebenech, volitelně návštěva zábavního lanového parku. Odpolední návštěva unikátních jeskynních termálních lázní Miskolctapolca (↔ 20-30 km, ↑ 200-500 m, ↓ 200-500 m). Návštěva přírodních termálních jeskynních lázní Barlangfürdo.
  • 5. den: Okruh přes sedlo Völgyfő-ház a stinným údolím potoka Hór-patak do Cserépfalu a zpět do Bogács (↔ 30 km, ↑ 400 m, ↓ 400 m) nebo koupání v místních termálních lázních. Odpolední přejezd Maďarska přes Bratislavu, příjezd do Brna ve večerních hodinách.

Ubytování

3x v příjemném penzionu Margaréta Apartman & Üdülöház v obci Bogács ve 2-4lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Pokoje jsou vybaveny standardními elektrickými zásuvkami, TV, lednicí i ručníky. Na penzionu je wifi připojení zdarma a najdete zde také saunu a vířivku. Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

Na zájezdu vás čeká chutná polopenze ve standardu místní gastronomie. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 5. den snídaní. Dokupovat potraviny je možné i během zájezdu. Ceny potravin i jídel jsou podobné jako u nás.

Další informace k zájezdu

Nástupní místa: Brno, Bratislava

Vhodný typ kola: crossové kolo
Povrch: 50 % asfalt, 25 % šotolina, 25% přírodní stezky
Cyklistická přilba je povinná.
Informace o přepravě kol na cyklovleku: přeprava kol
Elektrokola přepravujeme za příplatek 500 Kč a je nutné je hlásit předem.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, mapy, vybavení)

Maďarsko na kole pro aktivní rodinky

Maďarsko na kole pro aktivní rodinky

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Korsika na kole pro aktivní rodinky

Nenáročná cyklistika v okolí Porta a Saint Florent

Jezera Solné komory na kole pro aktivní rodinky

Pohodová cyklistika v okolí jezer pod Dachsteinem (Rakousko)

Rumunsko na kole pro aktivní rodinky

Rumunský Kras - Apuseni - jeskyně, pastviny, salaše, koně, ovečky i termály

Elba pěšky i na kole pro aktivní rodinky

Aktivní dovolená s dětmi na nejkrásnějším ostrově Toskánska

Chorvatsko na kole pro aktivní rodinky

Národní parky, hory, moře, městečka, soutěsky a ostrovy Dalmácie