Provence na kole letecky

Pohodově krajem vína a levandule, starobylá městečka a moře

Perla jižní Francie Provence, kraj vína, umělců a příjemného koupání, je vyhlášeným cyklistickým rájem. My procestujeme její východní část a oproti velkým a rušným městům v západní Provence raději navštívíme malé romantické vesničky a městečka na skalních vyvýšeninách, která nejsou tolik zaplavena davy turistů. V oblasti Luberon si projedeme nejsevernější cedrový les, navštívíme slavnou vinařskou oblast Châteauneuf du Pape a cyklistickým zážitkem pro všechny po dlouhou dobu určitě zůstane výjezd na monumentální Mont Ventoux a následný sjezd kaňonem Nesque. Milovníci památek nezůstanou ochuzeni o takové skvosty, jakými jsou městečka Les-Baux-de-Provence, Gordes nebo Lacoste. A nezapomeneme ani na koupání ve Středozemním moři.

Denně se můžete sami rozhodnout pro jednu ze dvou variant etap podle jejich délky (A 35-45 km, B 45-70 km). Všechny etapy je možné zkrátit nebo vynechat a udělat si volný den s vlastním programem. Zájezd je tak vhodný i pro skupinky či páry s odlišnými požadavky na náročnost tras. Navržený program je možné odjet na silničním kole. Během etap bude vždy dostatek času posedět u dobrého jídla se sklenkou francouzského vína nebo si jen tak zobnout vynikajícího sýru. Ubytovaní budeme v zařízených mobilhomech v kempu na kraji lázeňského městečka L'Isle sur la Sorgue. Pokud chcete ušetřit za letenku, můžete jet na zájezd Provence na kole autobusem.

Program zájezdu

  • 1. den: Odlet z Prahy, dle příletu letadla případná individuální prohlídka Marseille, přesun do kempu, ubytování a setkání s autobusovou skupinou.
  • 2. den: A: Kamenné chýše v Bories, visuté město Gordes a miniaturní Joucas (↔ 40 km, ↑ 700 m, ↓ 600 m). B: Navíc vesnička Lioux uvězněná pod obrovskou skálou a následný sjezd pustým kaňonem k St. Saturninu (↔ +30 km, ↑ +400 m, ↓ +400 m). Obě etapy se spojí v okrovém Roussillon a končí u římského mostu Pont Julien.
  • 3. den: A: Ze středověkého Bonnieux po Luberonské cyklostezce přes tajemné sídlo Markýze de Sade v Lacoste, kolem zříceniny hradu v Ménerbes do města duchů Oppéde le Vieux (↔ 40 km, ↑ 300 m, ↓ 500 m). B: Z Bonnieux vyhlídkovou hřebenovkou s rozsáhlým cedrovým lesem, sjezd do Oppéde le Vieux a přes muzeum levandule v Coustellet dojezd do kempu (↔ 70 km, ↑ 1100 m, ↓ 1000 m).
  • 4. den: A: Výhled na celý Luberon ze zapadlé vesničky Saignon. Sjezd do středověkého Aptu. Po Luberonské cyklostezce do Céreste s krásně zrenovovaným římským mostem (↔ 45 km, ↑ 400 m, ↓ 500 m). B: Kaňonem Lourmarin do stejnojmenného historického města s renesančním zámkem. Kolem pohoří Velký Luberon přes Cucuron, známý z mnoha filmů, do Céreste (↔ 60 km, ↑ 600 m, ↓ 750 m).
  • 5. den: Odpočinkový den bez kola. Koupání ve Středozemním moři v Saintes Maries de la Mer, možnost výletu lodí v deltě malé Rhôny a návštěva papežského Avignonu.
  • 6. den: Královská etapa z Mont Serein přes vrchol Mont Ventoux (1909 m) (kultovní místo cyklistů z celé Evropy), parádní sjezd s převýšením 1600 m. Levandulová pole poblíž města Sault, úchvatným kaňonem Nesque do Villes sur Auzon (↔ 65 km, ↑ 700 m, ↓ 1800 m). Pro zájemce výzva ve formě vrcholové prémie z Malaucéne na Mont Ventoux. (↔ +15 km, ↑ +1000 m)
  • 7. den: A: Zajímavostmi nabitá etapa z antického i van Goghova St Rémy přes slavnou katedrálu obrazů Carrières de Lumières s audiovizuálním představením a druhé nejnavštěvovanější místo Francie Les-Baux-de-Provence na skalním ostrohu v pohoří Alpilles do kamenné vesničky Eygalières (↔ 35 km, ↑ 450 m, ↓ 400 m). B: Navíc kaplička St Sixte a historický Orgon (↔ +20 km, ↑ 50 m, ↓ 50 m).
  • 8. den: Dle odletu letadla případná individuální návštěva městečka L’Isle sur la Sorgue, přesun na letiště do Marseille, odlet do Prahy.

Ubytování

7x v mobilhomech v kempu v L'Isle sur la Sorgue. Mobilhome je chatkový apartmán určený většinou pro 4-6 osob se 2-3 oddělenými ložnicemi a společnou obytnou místností (mobilhomy podrobněji). Jeho součástí je také plně vybavená kuchyň, WC a sprchový kout. Před mobilhomem je možnost venkovního posezení. V pokojích je jedna velká manželská postel nebo dvě samostatné. Je zapotřebí si vzít vlastní kompletní povlečení (tzn. prostěradlo, povlak na polštář a na přikrývku). Závěrečný úklid mobilhomů si provádí každý sám. Nabízíme i možnost ubytování ve vlastním stanu se slevou 2000 Kč. Svůj zájem o spaní ve stanu prosím uveďte již v přihlášce. V kempu je ve společenské místnosti k dispozici wifi. Vedle kempu teče řeka Sorgue a v dosahu pěší procházky je historický střed městečka L’Isle sur la Sorgue (trhy, restaurace, kavárny, obchody).

Stravování

Připravíme vám polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná 1. den večeří a končí 8. den snídaní. 5. den bude večeře formou balíčku. V rámci polopenze budeme využívat náš gril a polopenzi vám zpestříme o potraviny zakoupené v místních obchůdcích a na místních trzích: chutné sýry, sušené salámy, mořské plody, ovoce, zeleninu i čerstvé pečivo a mnohé další delikatesy, které nám Provence a Francie jako taková nabízí. Na místě si můžete zakoupit točené české pivo. Nakupovat potraviny je možné v supermarketu nedaleko kempu, v krámcích i vinných sklepech během našich výletů. Doporučujeme zejména vynikající kozí sýry, víno, olivy aj.

Další informace k zájezdu

Zavazadla do autobusu/do letadla:
Svá zavazadla a kola si můžete zdarma naložit 1. den autobusové varianty zájezdu autobusem při odjezdu autobusu na nástupních místech Brno, Praha-Zličín, Plzeň a vyzvednout na stejných místech 10. den autobusového zájezdu. V případě zájmu o tuto variantu do poznámky v přihlášce uveďte, na kterém nástupním místě zavazadlo do autobusu naložíte.
Nebo si zavazadla můžete vzít s sebou do letadla. Příruční zavazadlo do 8 kg je v ceně letenky. Odbavené podpalubní zavazadlo je za přípletek 2000 Kč celkem za oba směry (max. 20 kg,). Svůj zájem o odbavené zavazadlo do letadla uveďte do poznámky v přihlášce.
Do letadla je též možné vzít si i vlastní kolo za příplatek 3300 Kč oba směry. Maximální hmotnost kola je 30 kg. Váš zájem uveďte do poznámky v přihlášce.

Doprava na místě: Autobusem společně s autobusovou variantou.

Vhodný typ kola: crossové kolo, trekové kolo, silniční kolo
Povrch: 90-100 % asfalt, 0-10 % šotolina.
Cyklistická přilba je doporučená.
Informace o přepravě kol na cyklovleku: přeprava kol. V případě, že uvažujete si s sebou vzít elektrokolo, informujte prosím o svém záměru včas CK.

Cestovní formality: Pro cestu do Francie potřebujete platný cestovní pas nebo občanský průkaz se strojově čitelnými údaji.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, mapy, vybavení, letenky, pojištění atd.), Francie - informace o zemi

Více informací o koupi letenek a placení zájezdu.

Prohlídky měst jsou individuální, naši průvodci nemají licenci na průvodcování s odborným a historickým výkladem. Do města se můžete vydat sami nebo se přidat k průvodci, který se vám bude snažit ukázat většinu nejzajímavějších míst.

Provence na kole letecky

Provence na kole letecky