Raxalpe - skialp pro začátečníky

Nenáročný skitouring na nejbližších dvoutisícovkách (Rakousko)

Prožijte víkend nedaleko Vídně v království bílých vápencových stěn a sněhem pokrytých plání alpského pohoří Raxalpe, kam se vydáme při zimních túrách na skialpech. Nenáročným terénem vystoupíme na nejvyšší vrchol pohoří Heukuppe (2007 m) a vrchol stěny Preiner Wand (1783 m). Zažijeme příjemnou atmosféru horských chat a užijeme si pohodové sjezdy. Čeká nás také jízda první kabinovou lanovkou v Rakousku, díky které ušetříme síly a dostaneme se blíže k zasněženým vrcholkům hor.

Čekají nás skialpové túry v délce 5-6 hodin s převýšením v rozmezí 400-900 m. Pohybovat se budeme po zimních horských trasách. Na své si přijdou pohodoví skialpinisté, kteří se rádi kochají zimní krajinou. Ubytovaní budeme na moderní horské chatě Weichtalhaus, kde nám připraví i snídaně. Velikost celé skupiny bývá obvykle 10-15 osob a na každých 8 účastníků je přidělen 1 průvodce.

Do 11.12. je v Rakousku lockdown - info mzv.cz, poté snad budou platit tyto podmínky:
S realizací letních i zimních zájezdů do Rakouska počítáme! Kvůli drobným změnám podmínek při vjezdu do země nebo při návratu domů zájezdy rušit nebudeme. Rakousko je otevřené turistům, služby, resturace i ubytování fungují pro očkované nebo po prodělání Covidu - opatření v Rakousku.
Aktuální povinnosti - vstup do Rakouska: splnění jedné ze čtyř podmínek: dokončené očkování, negativní antigenní (48 hod) nebo PCR test (72 hod), prodělání Covidu (6 měsíců), potvrzení o protilátkách (3 měsíce), výjimku mají děti do 10 let (podrobnosti mzv.cz). Ubytování, restaurace a další služby vyžadují doklad o očkování nebo prodělání Covidu. Návrat do ČR: vyplnění elektronického příjezdového formuláře před návratem; lidé s dokončeným očkováním nebo po prodělání Covidu: bez dalších povinností; ostatní: antigenní test před odjezdem ze země a v ČR PCR test provedený 5. až 7. den po návratu. Splnění návratových podmínek není při pozemní dopravě kontrolováno.

Program zájezdu

  • 1. den: Sraz účastníků v 19 hod u chaty Weichtalhaus (547 m) v údolí Höllental. Úvodní přednáška zaměřená na skitouring, pohyb v zimních horách a kontrola vybavení.
  • 2. den: Ze sedla Preiner Gscheid (1070 m) přes chaty Waxriegelhaus (1361 m) a Karl-Ludwig-Haus (1804 m) na nejvyšší vrchol Raxalpe Heukuppe (2007 m). Sjezd stejnou trasou. (6 hod, ↑ 900 m, ↓ 900 m)
  • 3. den: Z údolí Höllental (535 m) lanovkou na horní stanici Rax-Seilbahn (1547 m), náhorní plošinou Raxalpe kratší, hřebenová túra k vrcholovému kříži stěny Preiner Wand (1783 m) a přes vyhlídkový vrchol Jakobskogel (1734 m) na horskou chatu Ottohaus (1650 m) zpět k lanovce. (5 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m)

Ubytování

2x na chatě Weichtalhaus. Spí se na patrových postelích ve společné noclehárně, nutné je mít s sebou vlastní spacák a přezůvky. Na chatě je restaurace, pitná voda, WC a sprcha. V zimním období na chatě nelze platit kartou ale pouze v hotovosti.

Stravování

V ceně zájezdu je 2x základní snídaně na chatě (pečivo, máslo, marmeláda, sýr, uzenina). Doporučujeme si zde koupit i večeře. Polévky stojí 4-5 €, hlavní jídlo 9-15 €. Dokupovat jídlo není během zájezdu možné, svačiny a obědy si vezměte s sebou z domu. Během přechodu bude možné se částečně občerstvit na horských chatách.

Další informace k zájezdu

Doprava:
1) Vlastní doprava. Sraz je v pátek u chaty Weichtalhaus v 19 hod.

2) Naším mikrobusem s průvodci za příplatek 800 Kč za dopravu. Odjezd z Brna bude v pátek kolem 16 hod.

Nástupní místa (v případě dopravy mikrobusem): Brno, Mikulov

V poznámce do přihlášky uveďte, o kterou variantu máte zájem.

Nutná výbava: Skialpový set (skialpové lyže, pásy, boty, přilba), teleskopické hole se sněhovými kotouči, lavinový set (lavinový vyhledávač - pípák, sonda, lopata). Lavinovou výbavu vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Vybavení na skialpy si můžete zapůjčit v komerčních půjčovnách.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, mapy, vybavení atd.), Rakousko - informace o zemi

Raxalpe - skialp pro začátečníky

Raxalpe - skialp pro začátečníky

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Dachstein - skialp pro začátečníky

Nenáročný skialpový přechod se spaním na chatách

Rauris na skialpech

Vysoké Taury - túry ve skialpovém ráji údolí Rauris

Bosna a Hercegovina na skialpech

Skialpové túry a freeride v pohořích Bjelašnica a Visočica

Slovinsko - skialp v Karavankách

Skialpové túry a freeride na pomezí Rakouska a Slovinska

Malá Fatra - skialpový kurz

Škola pohybu v zimním terénu a lavinový kurz

Nízké Tatry na skialpech

Skialpová fantazie od Chopku po Ďumbier