Raxalpe - skialp pro začátečníky

Nenáročný skitouring na nejbližších dvoutisícovkách (Rakousko)

Prožijte víkend nedaleko Vídně v království bílých vápencových stěn a sněhem pokrytých plání alpského pohoří Raxalpe, kam se vydáme při zimních túrách na skialpech. Nenáročným terénem vystoupíme na nejvyšší vrchol pohoří Heukuppe (2007 m) a vrchol stěny Preiner Wand (1783 m). Zažijeme příjemnou atmosféru horských chat a užijeme si pohodové sjezdy. Čeká nás také jízda první kabinovou lanovkou v Rakousku, díky které ušetříme síly a dostaneme se blíže k zasněženým vrcholkům hor.

Čekají nás skialpové túry v délce 5-6 hodin s převýšením v rozmezí 400-900 m. Pohybovat se budeme po zimních horských trasách. Na své si přijdou pohodový skialpinisté, kteří se rádi kochají zimní krajinou. Ubytovaní budeme na moderní horské chatě Weichtalhaus, kde nám připraví i snídaně. Velikost celé skupiny bývá obvykle 10-15 osob a na každých 8 účastníků je přidělen 1 průvodce.

Program zájezdu

  • 1. den: Sraz účastníků v 19 hod u chaty Weichtalhaus (547 m) v údolí Höllental. Úvodní přednáška zaměřená na skitouring, pohyb v zimních horách a kontrola vybavení.
  • 2. den: Ze sedla Preiner Gscheid (1070 m) přes chaty Waxriegelhaus (1361 m) a Karl-Ludwig-Haus (1804 m) na nejvyšší vrchol Raxalpe Heukuppe (2007 m). Sjezd stejnou trasou. (6 hod, ↑ 900 m, ↓ 900 m)
  • 3. den: Z údolí Höllental (535 m) lanovkou na horní stanici Rax-Seilbahn (1547 m), náhorní plošinou Raxalpe kratší, hřebenová túra k vrcholovému kříži stěny Preiner Wand (1783 m) a přes vyhlídkový vrchol Jakobskogel (1734 m) na horskou chatu Ottohaus (1650 m) zpět k lanovce. (5 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m)

Ubytování

2x na chatě Weichtalhaus. Spí se na patrových postelích ve společné noclehárně, nutné je mít s sebou vlastní spacák a přezůvky. Na chatě je restaurace, pitná voda, WC a sprcha. V zimním období na chatě nelze platit kartou ale pouze v hotovosti.

Stravování

V ceně zájezdu je 2x základní snídaně na chatě (pečivo, máslo, marmeláda, sýr, uzenina), doporučujeme si zde koupit i večeře. Polévky stojí 4-5 €, hlavní jídlo 9-15 €. Dokupovat jídlo není během zájezdu možné, svačiny a obědy si vezměte s sebou z domu. Během přechodu bude možné se částečně občerstvit na horských chatách.

Další informace k zájezdu

Doprava:
1) Vlastní doprava. Sraz je v pátek u chaty Weichtalhaus v 19 hod.

2) Naším mikrobusem s průvodci za příplatek 800 Kč za dopravu. Odjezd z Brna bude v pátek kolem 16 hod.

Nástupní místa (v případě dopravy mikrobusem): Brno, Mikulov

V poznámce do přihlášky uveďte, o kterou variantu máte zájem.

Nutná výbava: Skialpový set (skialpové lyže, pásy, boty, přilba), teleskopické hole se sněhovými kotouči, lavinový set (lavinový vyhledávač - pípák, sonda, lopata). Lavinovou výbavu vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Vybavení na skialpy si můžete zapůjčit v komerčních půjčovnách.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, mapy, vybavení, pojištění atd.), Rakousko - informace o zemi

Náhradní zájezd: skialpovat se bude, kdyby trakaře padaly! A kdyby to náhodou kvůli COVIDu nešlo v Rakousku (např. zavřené hranice, nutné drahé PCR testy atd.), tak Vám ve stejném termínu nabídneme alternativní skialpový program v českých horách: v Krkonoších, Jeseníkách, na Kraličáku, nebo na Slovensku. O případném náhradním zájezdu se budeme snažit vás informovat v co největším předstihu, ideálně nejpozději 30 dní před odjezdem. Rozhodnutí už bude na vás: jestli zrušit dovolenou a jít do práce (vracíme peníze), nebo si užít prodloužený skialpový víkend v dobré partě, jenom na jiném místě.

Raxalpe - skialp pro začátečníky

Raxalpe - skialp pro začátečníky

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Dachstein - skialp pro začátečníky

Nenáročný skialpový přechod po chatách (Rakousko)

Skialp v Rauris

Túry s výhledem na Grossglockner (Rakousko)

Bosna a Hercegovina na skialpech

Skialpové túry a freeride v pohořích Bjelašnica a Visočica

Karavanky - skialp ve Slovinsku

Zimní túry na pomezí Rakouska a Slovinska

Malá Fatra - skialpový kurz

Pohyb v zimním terénu a lavinový kurz (Slovensko)

Nízké Tatry na skialpech

Skialpová fantazie od Chopku po Ďumbier