Raxalpe - skialp pro začátečníky

Nenáročný skitouring na nejbližších dvoutisícovkách (Rakousko)

Prožijte víkend nedaleko Vídně v království bílých vápencových stěn a sněhem pokrytých plání alpského pohoří Raxalpe, kam se vydáme při zimních túrách na skialpech. Méně náročným terénem vystoupíme na nejvyšší vrchol pohoří Heukuppe (2007 m) a vrchol stěny Preiner Wand (1783 m). Zažijeme příjemnou atmosféru horských chat a užijeme si sjezdy ve volném terénu. Čeká nás také jízda první kabinovou lanovkou v Rakousku, díky které ušetříme síly a dostaneme se blíže k zasněženým vrcholkům hor.

Skialp v Raxech je určen pro začátečníky, kteří ovládají sjezd po upravených sjezdovkách všech obtížností, chtějí prohloubit své skialpové dovednosti i znalosti lavinové problematiky a pilovat jízdu ve volném terénu. Absolvování zájezdu se může stát skvělým odrazovým můstkem pro vlastní skialpové túry nebo pro některé další náročnější skialpové zájezdy (rozdělení skialpových zájezdů). Čekají nás skialpové túry v délce 5-6 hodin s převýšením v rozmezí 500-1000 m. Pohybovat se budeme po zimních horských trasách. Ubytovaní budeme na moderní horské chatě Weichtalhaus, kde nám připraví snídaně. Velikost celé skupiny bývá obvykle 7-15 osob s 1-2 průvodci.

Program zájezdu

  • 1. den: Sraz účastníků v 19 hod u chaty Weichtalhaus (547 m) v údolí Höllental. Úvodní přednáška zaměřená na skitouring, pohyb v zimních horách a kontrola vybavení.
  • 2. den: Ze sedla Preiner Gscheid (1070 m) přes chaty Waxriegelhaus (1361 m) a Karl-Ludwig-Haus (1804 m) na nejvyšší vrchol Raxalpe Heukuppe (2007 m). Sjezd stejnou trasou. (6 hod, ↑ 1000 m, ↓ 1000 m)
  • 3. den: Z údolí Höllental (535 m) lanovkou na horní stanici Rax-Seilbahn (1547 m), náhorní plošinou Raxalpe kratší, hřebenová túra k vrcholovému kříži stěny Preiner Wand (1783 m) a přes vyhlídkový vrchol Jakobskogel (1734 m) na horskou chatu Ottohaus (1650 m) zpět k lanovce. (5 hod, ↑ 500 m, ↓ 500 m) Odjezd zpět do ČR kolem 16 hod.

Ubytování

2x na chatě Weichtalhaus. Spí se na patrových postelích ve společné noclehárně, nutné je mít s sebou vlastní spacák, přezůvky a ručník. Na chatě je restaurace, pitná voda, WC a sprcha. V zimním období na chatě nelze platit kartou ale pouze v hotovosti.

Stravování

V ceně zájezdu je 2x základní snídaně na chatě (pečivo, máslo, marmeláda, sýr, uzenina). Doporučujeme si zde koupit i večeře. Polévky stojí 4-5 €, hlavní jídlo 9-15 €, večeře o 3 chodech 15 €. Během túr je možné se částečně občerstvit na horských chatách, svačiny v podobě rychlé energie je však vhodné mít s sebou již z domova.

Další informace k zájezdu

Doprava:
1) Vlastní doprava. Sraz je v pátek u chaty Weichtalhaus v 19 hod.

2) Naším mikrobusem s průvodci za příplatek za dopravu. Odjezd z Brna bude první den zájezdu kolem 16 hod.

Nástupní místa (v případě dopravy mikrobusem): Brno, Mikulov

V poznámce do přihlášky uveďte, o kterou variantu máte zájem.

Nutná výbava: Skialpový set (skialpové lyže, pásy, boty, přilba), teleskopické hole se sněhovými kotouči, lavinový set (lavinový vyhledávač - pípák, sonda, lopata). Lavinovou výbavu vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Vybavení na skialpy si můžete zapůjčit v komerčních půjčovnách.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, mapy, vybavení atd.)

Raxalpe - skialp pro začátečníky

Raxalpe - skialp pro začátečníky

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Rauris na skialpech

Vysoké Taury - túry ve skialpovém ráji údolí Rauris

Vysoké Taury - skialp u Weissee

Skitouring s výhledem na Grossglockner