Raxalpe - skialp pro začátečníky

Nenáročný skitouring na nejbližších dvoutisícovkách (Rakousko)

Prožijte víkend nedaleko Vídně v království bílých vápencových stěn a sněhem pokrytých plání alpského pohoří Raxalpe, kam se vydáme při zimních túrách na skialpech. Méně náročným terénem se pokusíme vystoupit na nejvyšší vrchol pohoří Heukuppe (2007 m) a vrchol stěny Preiner Wand (1783 m). Zažijeme příjemnou atmosféru horských chat a užijeme si sjezdy ve volném terénu. Čeká nás také jízda první kabinovou lanovkou v Rakousku, díky které ušetříme síly a dostaneme se blíže k zasněženým vrcholkům hor.

Skialp v Raxech je určen pro začátečníky, kteří ovládají sjezd po upravených sjezdovkách všech obtížností, chtějí prohloubit své skialpové dovednosti i znalosti lavinové problematiky a pilovat jízdu ve volném terénu. Absolvování zájezdu se může stát skvělým odrazovým můstkem pro vlastní skialpové túry nebo pro některé další náročnější skialpové zájezdy (rozdělení skialpových zájezdů). Čekají nás skialpové túry v délce 5-6 hodin s převýšením v rozmezí 500-1000 m. Pohybovat se budeme po zimních horských trasách. Ubytovaní budeme v rodinném podniku Gasthof Kobald, kde nám připraví snídaně. Velikost celé skupiny bývá obvykle 7-15 osob s 1-2 průvodci.

Program zájezdu

  • 1. den: Sraz účastníků v 19 hod u Gasthof Kobald, v Reichenau an der Rax. Úvodní přednáška zaměřená na skitouring, bezpečnost pohybu v zimních horách a kontrola vybavení.
  • 2. den: Ze sedla Preiner Gscheid (1070 m) přes chaty Waxriegelhaus (1361 m) a Karl-Ludwig-Haus (1804 m) na nejvyšší vrchol Raxalpe Heukuppe (2007 m), sjezd stejnou trasou. (6 hod, ↑ 950 m, ↓ 950 m)
  • 3. den: Z údolí Höllental (535 m) lanovkou na horní stanici Rax-Seilbahn (1547 m), náhorní plošinou Raxalpe kratší, hřebenová túra k vrcholovému kříži stěny Preiner Wand (1783 m) a přes vyhlídkový vrchol Jakobskogel (1734 m) na horskou chatu Ottohaus (1650 m) zpět k lanovce. (5 hod, ↑ 500 m, ↓ 500 m) . V případě nepříznivého počasí v Raxalpe skialpová túra v masivu Stuhlecku (1782 m). Odjezd zpět do ČR kolem 16 hod.

Ubytování

2x v rodinném podniku Gasthof Kobald. Spí se ve 2 až 4lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. K dispozici je zde restaurace s barem. Pokoje doobsazujeme do jejich plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

V ceně zájezdu je 2x snídaně formou bufetu (pečivo, máslo, pomazánka, marmeláda, sýry, uzeniny, jogurt, müsli, džus, káva, čaj). Doporučujeme zakoupit si zde i večeře o 3 chodech za cca 18 €. Během túr je možné se částečně občerstvit na horských chatách, svačiny v podobě rychlé energie je však vhodné mít s sebou již z domova.

Další informace k zájezdu

Doprava:
1) Vlastní doprava. Sraz je první den zájezdu u Gasthof Kobald v Reichenau an der Rax v 19 hod.

2) Naším mikrobusem s průvodci za příplatek za dopravu. Odjezd z Brna bude první den zájezdu kolem 16 hod.

Nástupní místa (v případě dopravy mikrobusem): Brno, Mikulov

V poznámce do přihlášky uveďte, o kterou variantu máte zájem.

Nutná výbava: Skialpový set (skialpové lyže, pásy, boty, přilba), teleskopické hole se sněhovými kotouči, lavinový set (lavinový vyhledávač - pípák, sonda, lopata), haršajzny. Lavinovou výbavu vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Vybavení na skialpy si můžete zapůjčit v komerčních půjčovnách.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, mapy, vybavení atd.)

Raxalpe - skialp pro začátečníky

Raxalpe - skialp pro začátečníky

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Dachstein - skialp pro začátečníky

Nenáročný skialpový přechod se spaním na chatách

Rauris na skialpech

Vysoké Taury - túry ve skialpovém ráji údolí Rauris

Planneralm na skialpech

Skialp a freeride pro pokročilé i začátečníky v Nízkých Taurách

Tuxské Alpy na skialpech

Túry ve skialpovém ráji Tuxer Alpen u Lizumer Hűtte

Totes Gebirge na skialpech

Skialp a freeride pro pokročilé i začátečníky v okolí Wurzeralm

Malá Fatra - skialpový kurz

Škola pohybu v zimním terénu a základní lavinový kurz