Dachstein - kurz zimního táboření

Sněžnicový přechod s tábořením v horách poblíž chat (Rakousko)

 
 

Termíny zájezdů

Náročnost: 3

 
 • Termín
 • Délka
 • Cena
 • Obj.číslo
 •  
 • Rezervace
 • Přihláška
 • 16.02.2017 - 19.02.2017
 • 4 dny
 • 5200 Kč
 • 125
 •  
 •  
 •  

Nejznámějším a Čechům nejbližším vrcholem Severních vápencových Alp je bezesporu, se svou téměř třítisícovou výškou, Hoher Dachstein (2995 m). Pohled do jeho bělostných vápencových stěn a ledovců patří k nejúchvatnějším alpským scenériím, proto je také okolí Dachsteinu turisticky velice atraktivním cílem. A zejména v zimním období, kdy je zde příroda čistá a opuštěná, zde lze zažít to pravé dobrodružství.

Okolí Dachsteinu nabízí ideální podmínky pro začínající zimní horské turisty, kteří se chtějí vypravit do kopců a zažít okamžiky absolutní samoty, užít si zábavu v partě podobně naladěných nadšenců a vyzkoušet si na vlastní kůži, co zimní turistika obnáší. Pohybovat se budeme ve dvoutisícových výškách, kde je téměř jistota sněhové pokrývky. Pro usnadnění výstupu i sestupu využijeme lanovku. Kurz povede zkušený instruktor, který vás seznámí se všemi základními dovednostmi potřebnými pro pohyb a táboření v zimních horách. Během kurzu si vyzkoušíme chůzi na sněžnicích, vaření v horách, stavbu zimních bivaků a naučíme se používat lavinové vybavení. Vše potřebné si poneseme v batohu na zádech. Tábořit budeme v blízkosti horských chat Weisberghaus a Simony-Hütte, které jsou otevřeny i v zimním období. Velikost skupiny bývá obvykle 6-15 osob.

Program zájezdu

 • 1. den: Sraz účastníků ve 21 hod v hostelu u Bad Goisern. Úvodní přednáška zaměřená na pohyb v zimních horách a školení obsluhy lavinového vybavení.
 • 2. den: Přejezd na parkoviště u lanovky Krippenstein Seilbahn. Výjezd na horní stanici (2063 m) pod vrcholem Hoher Krippenstein (2108 m). Návštěva vyhlídkové věže Welterbespirale s panoramatickým výhledem na pohoří Dachstein Gebirge a Totes Gebirge. Vyhlídková plošina 5 Fingers s přechodovými můstky nad 500 m vysokou stěnou. Sjezd lanovkou do stanice Gjaidalm (1791 m). Cestou k chatě Weisberghaus (1873 m) seznámení se s technikou chůze na sněžnicích, odpoledne příprava zimního tábořiště. (4 hod, ↑ 300 m, ↓ 200 m)
 • 3. den: Dopolední praktický lavinový výcvik u chaty Weisberghaus. Odpoledne výstup kolem vrcholu Wildkarkogel do blízkého okolí chaty Simony-Hütte (2203 m), vybudování druhého zimního tábora. (3 hod, ↑ 350 m, ↓ 50 m)
 • 4. den: Sestup okolo vrcholu Taubenkogl a sjezd lanovkou ze stanice Gjaidalm (1791 m) na parkoviště (5 hod, ↑ 200 m, ↓ 600 m). Návrat do ČR.

Ubytování a stravování na zájezdu

Ubytování: První noc budeme ubytováni v hostelu v Bad Goisern se snídaní. Pokoje jsou 4-6lůžkové, sociální zařízení je společné na patře. Další dvě noci budeme spát venku ve vlastních stanech poblíž chat, které jsou otevřeny i v zimním období.

Stravování: Druhý den dostaneme v hostelu v Bad Goisern snídani. Během pobytu v horách se budeme stravovat z vlastních dovezených potravin, doplnění zásob jídla během přechodu nebude možné. Zimní vaření si bude možné vyzkoušet večer a ráno v našem táboře, během túr s ním nepočítáme. V omezeném množství bude možné i občerstvení na chatách.

Další informace k zájezdu

Doprava:
1) Vlastní doprava: Sraz je ve čtvrtek v 21 hod u hostelu Luise-Wehrenfennig Haus v Bad Goisern. Pokud přijedete až v pátek ráno (sleva 700 Kč z ceny zájezdu), je sraz v 9 hod u dolní stanice lanovky Krippenstein Seilbahn, kde je možné i bezplatné parkování.

2) Naším mikrobusem s instruktory za příplatek 1200 Kč za dopravu.

V poznámce do přihlášky uveďte, o kterou variantu máte zájem.

Nástupní místa: Do našeho mikrobusu je možné nastoupit na trase Brno - Jihlava - Praha-Chodov - České Budějovice. Odjezd z Brna je ve čtvrtek kolem 14 hod. Na nástupním místě se s námi prosím domluvte dopředu. V případě vlastní dopravy je sraz v Bad Goisern.

Nutná výbava: sněžnice se zvedací patou a drapáky a turistické teleskopické hole (sněhové kotouče výhodou). Instruktor bude vybaven lavinovým vyhledávačem (pípákem), sondou a lopatou, toto vybavení doporučujeme i všem účastníkům zájezdu. Váš zájem o půjčení vybavení (sněžnice 250 Kč, lavinová výbava 400 Kč) uveďte v poznámce přihlášky.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, mapy, vybavení, pojištění atd.), Rakousko - informace o zemi

Cena zájezdu Dachstein - kurz zimního táboření

Cena zahrnuje: 1x ubytování se snídaní v hostelu v Bad Goisern, průvodce, lanovku na Krippenstein a zpět, poplatek za zimní tábořiště u horských chat, elektronické informační materiály, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje: nutné výdaje: vlastní dopravu nebo dopravu mikrobusem (1200 Kč)

 

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST zájezdu Dachstein - kurz zimního táboření

Jedná se o kurz pohybu v zimních horách s noclehy ve vlastních stanech u horských chat, které jsou otevřeny i v zimním období. Zájezd je určen všem začínajícím zimním turistům, náročnost celé akce je však do značné míry závislá na aktuálních sněhových podmínkách, kvalitě sněhu a počasí. Teploty během dne mohou klesnout hluboko pod bod mrazu a počítat musíme i se silným studeným větrem. Trasy jsou voleny tak, abychom se vyhnuli lavinovým svahům. Pohybovat se budeme v nadmořské výšce kolem 1800 m. Délka jednotlivých túr 3-5 hodin (včetně přestávek na odpočinek a kochání se) zahrnuje pouze čas nutný k přesunu na další chatu, venkovními aktivitami ale strávíme celý den. Po celou dobu kurzu si vše potřebné poneseme v batohu na zádech. Ve srovnání s našimi letními přechody je tento kurz náročnější, přináší však neopakovatelné a silné zážitky spojené s pravým zimním dobrodružstvím.

Dachstein - kurz zimního táboření

Zimní turistika na sněžnicích Vyhlídková plošina Welterbespirale na vcholu Krippenstein (2108 m) Zimní horská turistika Sněžnicová a lyžařská trasa
 

Dachstein - kurz zimního táboření

Kontrola lavinových přístrojů Orientace ve snížené viditelnosti Ráno ve stanovém táboře Kurz zimního táboření Základy vaření a příprava večeře
 
 

©2016 CK Alpina - zájezdy a dovolená | e-mail ck@alpina.cz | telefon +420 548 522 652 | mobil +420 777 257 462 (+420 777ALPINA) | webdesign | odkazy