Dachstein - kurz zimního táboření

Sněžnicový přechod s tábořením v horách poblíž chat (Rakousko)

Nejznámějším vrcholem Severních vápencových Alp je bezesporu téměř třítisícový Hoher Dachstein (2995 m). Pohled do jeho bělostných vápencových stěn a ledovců patří k nejúchvatnějším alpským scenériím, proto je také okolí Dachsteinu turisticky velice atraktivním cílem. A zejména v zimním období, kdy je zde příroda čistá a opuštěná, zde lze zažít to pravé dobrodružství.

Okolí Dachsteinu nabízí ideální podmínky pro začínající zimní horské turisty, kteří se chtějí vypravit do kopců a zažít okamžiky absolutní samoty, užít si zábavu v partě podobně naladěných nadšenců a vyzkoušet si na vlastní kůži, co zimní turistika obnáší. Pohybovat se budeme ve dvoutisícových výškách, kde je jistota bohaté sněhové pokrývky. Pro usnadnění výstupu i sestupu využijeme lanovku. Kurz povede zkušený instruktor, který vás seznámí se všemi základními dovednostmi potřebnými pro pohyb a táboření v zimních horách. Během kurzu si vyzkoušíme chůzi na sněžnicích, vaření v horách, stavbu zimních bivaků a naučíme se používat lavinové vybavení. Vše potřebné si poneseme v batohu na zádech. Tábořit budeme v blízkosti horských chat Weisberghaus a Simonyhütte, které jsou otevřeny i v zimním období. Velikost skupiny bývá obvykle 6-15 osob.

Program zájezdu

  • 1. den: Sraz účastníků ve 20 hod v hostelu v Bad Goisern. Úvodní přednáška zaměřená na pohyb v zimních horách a školení obsluhy lavinového vybavení.
  • 2. den: Přejezd na parkoviště u lanovky Krippenstein Seilbahn. Výjezd na horní stanici (2063 m) pod vrcholem Hoher Krippenstein (2108 m). Návštěva vyhlídkové věže Welterbespirale s panoramatickým výhledem na pohoří Dachstein Gebirge a Totes Gebirge. Vyhlídková plošina 5 Fingers s přechodovými můstky nad 500 m vysokou stěnou. Sjezd lanovkou do stanice Gjaidalm (1791 m). Cestou k chatě Weisberghaus (1873 m) seznámení se s technikou chůze na sněžnicích, odpoledne příprava zimního tábořiště. (4 hod, ↑ 300 m, ↓ 200 m)
  • 3. den: Dopolední praktický lavinový výcvik u chaty Weisberghaus. Odpoledne výstup kolem vrcholu Wildkarkogel (2164 m) do blízkého okolí chaty Simonyhütte (2203 m), vybudování druhého zimního tábora. (3 hod, ↑ 350 m, ↓ 50 m)
  • 4. den: Sestup okolo vrcholu Taubenkogl (2328 m) a sjezd lanovkou ze stanice Gjaidalm (1791 m) na parkoviště (5 hod, ↑ 200 m, ↓ 600 m). Návrat do ČR.

Ubytování

1x v hostelu Luise-Wehrenfennig-Haus v Bad Goisern. Spát budeme v 4-6lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. 2x ve vlastních stanech venku poblíž chat, které jsou otevřeny i v zimním období.

Stravování

Druhý den dostaneme v hostelu v Bad Goisern snídani. Během pobytu v horách se budeme stravovat z vlastních dovezených potravin, doplnění zásob jídla během přechodu nebude možné. Zimní vaření si bude možné vyzkoušet večer a ráno v našem táboře, během túr s ním nepočítáme. V omezeném množství bude možné i občerstvení na chatách.

  • 14.02.2019 - 17.02.2019
  • 4 dny
  • Číslo: 125
  • 5 500 Kč
  • Rezervace

Dachstein - kurz zimního táboření

Dachstein - kurz zimního táboření