Dachstein - zimní táboření

Sněžnicový přechod s tábořením na sněhu v blízkosti chat

Pohyb v zimních horách je komplexní a náročnou aktivitou, zároveň však přináší krásu a volnost pohybu v horském prostředí. Pro vysokohorské nadšence, kteří chtějí posunout své hranice dále, jsou zimní hory dalším logickým krokem. Abyste si pohyb v zimních horách náležitě užili, je zapotřebí dobré vybavení, potřebné znalosti a přiměřená kondice. To vše můžete získát na kurzu v zimních horách.

Kurz povede zkušený instruktor, který vás seznámí se všemi základními dovednostmi potřebnými pro pohyb a táboření v zimních horách. Během kurzu si vyzkoušíme chůzi na sněžnicích, vaření v horách, stavbu zimních bivaků, naučíme se používat lavinové vybavení a eliminovat rizika pohybu v zimních horách. Vše potřebné si poneseme v batohu na zádech.

Celou dobu se budeme pohybovat v oblasti významného rakouského vrcholu Hoher Dachstein (2995 m), který nabízí ideální podmínky pro začínající zimní horské turisty. Zde budeme mít prostor zažít okamžiky absolutní samoty a vyzkoušet si na vlastní kůži, co zimní turistika obnáší. Pohybovat se budeme ve dvoutisícových výškách, kde je jistota bohaté sněhové pokrývky. Pro usnadnění výstupu i sestupu využijeme lanovku. Tábořit budeme v blízkosti horských chat Weisberghaus a Simonyhütte, které jsou otevřeny i v zimním období. Velikost celé skupiny bývá obvykle 10-15 osob a na každých 10 účastníků je přidělen 1 průvodce.

Program zájezdu

  • 1. den: Sraz účastníků ve 20 hod v hostelu v Bad Goisern. Úvodní přednáška zaměřená na pohyb v zimních horách a školení obsluhy lavinového vybavení.
  • 2. den: Přejezd na parkoviště u lanovky Krippenstein Seilbahn. Výjezd na horní stanici (2063 m) pod vrcholem Hoher Krippenstein (2108 m). Návštěva vyhlídkové věže Welterbespirale s panoramatickým výhledem na pohoří Dachstein Gebirge a Totes Gebirge. Vyhlídková plošina 5 Fingers s přechodovými můstky nad 500 m vysokou stěnou. Sjezd lanovkou do stanice Gjaidalm (1791 m). Cestou k chatě Weisberghaus (1873 m) seznámení se s technikou chůze na sněžnicích, odpoledne příprava zimního tábořiště. (4 hod, ↑ 300 m, ↓ 200 m).
  • 3. den: Dopolední praktický lavinový výcvik u chaty Wiesberghaus. Odpoledne výstup kolem vrcholu Wildkarkogel (2164 m) do blízkého okolí chaty Simonyhütte (2203 m), vybudování druhého zimního tábora (3 hod, ↑ 350 m, ↓ 50 m).
  • 4. den: Sestup okolo vrcholu Taubenkogl (2328 m) a sjezd lanovkou ze stanice Gjaidalm (1791 m) na parkoviště (5 hod, ↑ 200 m, ↓ 600 m). Návrat do ČR.

Ubytování

1x v hostelu Luise-Wehrenfennig-Haus v Bad Goisern. Spát budeme v 4-6lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. 2x ve vlastních stanech venku poblíž chat, které jsou otevřeny i v zimním období.

Stravování

Druhý den dostaneme v hostelu v Bad Goisern snídani. Během pobytu v horách se budeme stravovat z vlastních dovezených potravin, doplnění zásob jídla během přechodu nebude možné. Zimní vaření si bude možné vyzkoušet večer a ráno v našem táboře, během túr s ním nepočítáme. V omezeném množství bude možné i občerstvení na chatách.

Další informace k zájezdu

Doprava:
1) Vlastní doprava. Sraz je ve čtvrtek u hostelu Luise-Wehrenfennig-Haus v Bad Goisern ve 20 hod. Pokud přijedete až v pátek ráno (sleva 700 Kč z ceny zájezdu), je sraz v 10 hod u dolní stanice lanovky Krippenstein Seilbahn, kde je možné i bezplatné parkování.

2) Naším mikrobusem s instruktory za příplatek 1000 Kč za dopravu. Odjezd z Brna je ve čtvrtek kolem 15 hod.

Nástupní místa (v případě dopravy mikrobusem): Brno, Mikulov

V poznámce do přihlášky uveďte, o kterou variantu máte zájem.

Nutná výbava: sněžnice se zvedací patou a drapáky, turistické teleskopické hole se sněhovými kotouči, lavinový set (lavinový vyhledávač - pípák, sonda, lopata). Sněžnice a lavinovou výbavu vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, mapy, vybavení, Rakousko - informace o zemi atd.)

Dachstein - zimní táboření

Dachstein - zimní táboření

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Silvestr v Krkonoších na sněžnicích

Výlety na sněžnicích a silvestrovská oslava v srdci Krkonoš

Malá Fatra - kurz pohybu na sněžnicích

Sněžnicové výlety v okolí Vrátné Doliny a Rozsutce

Jeseníky - kurz pohybu na sněžnicích

Nenáročné sněžnicové výlety v Jeseníkách v oblasti Šeráku a Keprníku

Krkonoše na sněžnicích

Výlety na sněžnicích v srdci českých velehor

Raxalpe na sněžnicích

Zimní turistika v nejbližších dvoutisícovkách

Dachstein - přechod na sněžnicích

Zimní přechod se spaním na chatách i pro začátečníky