Bike circus Hinterglemm

MTB downhilly a singletraily s lanovkami v ceně (Rakousko)

Okolí rakouských městeček Hinterglemm a Saalbach je opravdovým bikerským rájem. Celá oblast je doslova prošpikována trasami různých obtížností i délek. V ceně ubytování dostaneme kartičku JokerCard, se kterou můžeme 2x denně využít jednu ze šesti lanovek a následných sjezdů v Bikeparku Saalbach-Hinterglemm. Abychom využili systém JokerCard do maxima, čeká nás kombinace bikeparku a okruhů po okolních kopcích s více než 350 km značených tras se spíše přírodními sjezdy. Jeden ze čtyř dní se za pomoci celodenní permanentky podíváme do Epic Bikepark Leogang a projedeme si známou Big5 challenge: pomocí pěti lanovek můžete postupně během dne dosáhnout převýšení více než 5000 m a následně si vychutnat sjezdy a singletraily v celkové délce 72 km!

Zájezd je vhodný především pro technicky i fyzicky zdatné bikery, kteří si vychutnají jak výjezdy do kopců, tak přírodní sjezdy a lahůdku v podobě Big5 challenge. Díky bohatým trailovým a sjezdovým možnostem této oblasti lze program přizpůsobit dle možností a přání skupiny. Ubytování se snídaní budeme mít zajištěno v příjemném penzionu ve vesničce Hinterglemm. Ve skupině bývá obvykle 10-15 osob.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 20 hod z Brna přes Jihlavu, Prahu a České Budějovice. Noční přejezd Rakouska.
  • 2. den: Lanovkou na Schattberg West (2096 m), přejezd na Schattberg Ost (2086 m) a odtud sjezd po technicky náročnějším Bergstadl trailu. Po šotolině na Hacklbergalm a sjezd po Hacklbergtrail do Hinterglemmu. Lanovkou Reiterkogelbahn do 1480 m a odtud přes Wieseralm (1471 m) a Rosswalshütte (1552 m) až k hodní stanici lanovky Spieleck (1913 m). Odtud sjezd po trailu do Lengau, po šotolině až na konec údolí k chatě Saalalm (1443 m) a zpět do Hinterglemmu. (↔ 45 km, ↑ 1500 m, ↓ 3000 m, lze zkrátit o ↔ ­10 km, ↑ ­300 m)
  • 3. den: Big 5 bike challenge: Lanovkou na Kohlmaiskopf (1794 m). Technická hřebenovka nad Leogang a sjezd do Leogangu. Zde možnost využít skill park a pump track nebo udělat pauzu na oběd. Z Leogangu lanovkou na Asitzkopf (1914 m) a přejezd po šotolinách nebo singletrailu zpět do Saalbachu. Lanovkou na vrchol Schattberg West, sjezd Hacklberg trailem a Buchegg trailem. Lanovkou do mezistanice Zwolferkogel a Z-line trailem. Výjezd na Reiterkogelbahn a sjezd po Blue line trailu. (↔ 65 km, ↑ 500 m, ↓ 5000 m)
  • 4. den: Lanovkou na Schattberg West, přejezd na vrchol Schattberg Ost, singletrail přes sedlo Seetörl (1964 m) na Hochkogel (2249 m) a panoramatický a technicky náročný singletrail po hřebeni do sedla Rohrertörl (1918 m). Sjezd do údolí a návrat do Hinterglemmu (min. ↔ 45 km, ↑ 700 m, ↓ 1900 m). Odpoledne možnost využít druhý výjezd lanovkou v rámci JokerCard a sjezd X-Line nebo po asfaltu a šotolině do mezistanice Westgipfelbahn (1531 m) a sjezd po Berdstadltrail II. (↔ +10 km, ↑ +550 m, ↓ +550m).
  • 5. den: Ze Saalbachu proti proudu řeky Spielberg až ke stejnojmenné chatě ve výšce 1326 m odtud serpentýnami až k nejvyššímu bodu dne (1685 m) s panoramatickými výhledy. Odtud po lesní cestě nebo trailu až k Reiteralm a Wieseralm (1471 m). Sjezd do Hinterglemmu po Blue-Line nebo Pro-Line (↔ 20 km, ↑ 750 m, ↓ 750 m). V Hinterglemmu možnost využít JokerCard na poslední sjezd bikeparku. Odjezd autobusem v odpoledních hodinách. Návrat přes České Budějovice, Prahu a Jihlavu do Brna kolem půlnoci.

Ubytování

3x v příjemném penzionu Lederergütl, k dispozici jsou 2-3lůžkové pokoje. U ubytování je přístup na zahradu s možností grilování. V okolí se nachází mnoho hospůdek, restaurací a obchodů k večerní relaxaci a nákupům. Nedaleko je též venkovní koupaliště.

Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

V penzionu dostaneme snídani formou švédských stolů. Na večeři si můžete dojet či dojít do hospůdky nebo pizzerie ve městě, stejně tak můžete doplnit energii v některé z kaváren nebo pekáren. Zakoupit občerstvení během dne není problém. Ceny v obchodech jsou o něco vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

Bike circus Hinterglemm

Bike circus Hinterglemm

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Davos MTB - bike all inclusive

Nejlepší MTB oblast Evropy – ráj všech bikerů (Švýcarsko)

Lago di Garda MTB

Bajková klasika v okolí největšího italského jezera

Salzkammergut MTB

Horská cyklistika pod Dachsteinem a kolem jezer Solné komory

Livigno - MTB v italském Tibetu

Horská cyklistika v singletrailovém ráji (Itálie)

Dolomity MTB

Bajkování v srdci Dolomit – Val di Fassa, Marmolada, Sella (Itálie)

Zell am See MTB

Horská cyklistika ve Vysokých Taurách a Kitzbühelských Alpách