Ötztálské Alpy - ferraty pro začátečníky

Jedinečné ferraty v oblasti pod nejvyšší horou Tyrolska

Ötztálské Alpy se řadí k nejkrásnějším rakouským pohořím. Jedná se o nejmohutněji zaledněnou oblast celých Východních Alp, nachází se zde více jak 130 vrcholů přesahujících hranici 3000 m. Mezi bělostnými ledovci a ocelově modrou oblohou shlíží do hlubokých údolí z nadmořské výšky 3774 metrů nejvyšší tyrolská a zároveň druhá nejvyšší rakouská hora Wildspitze. Ta je právem označována za královnu celé oblasti.

Fantastické panorama ledovci ověnčených hor dotváří tři údolí: Kaunertal, Pitztal a nejdelší boční údolí v celém Rakousku - Ötztal, které se stanou pro následující dny našim „hřištěm“. Většina ferrat je unikátní tím, že je vedena podél impozantních vodopádů a zurčících říček doslova na dosah ruky. Díky tomu budeme mít možnost vyzkoušet si velice oblíbené lanové mosty a z ptačí perspektivy můžeme obdivovat dechberoucí výhledy na majestátné hory a do protáhlých údolí.

Náročnost zajištěných cest na této akci je nejčastěji B/C - C. Časová náročnost se bude pohybovat v rozmezí 4-6 hodin (včetně nástupu, samotné ferraty, sestupu, přestávek na jídlo a odpočinek). Maximální převýšení ve výstupu a sestupu nepřesáhne 750 m včetně samotné ferraty (náročnost podrobněji). Zájezd je vhodný i pro začátečníky bez předchozích zkušeností. Účastnit se programu mohou také děti od 12 let v doprovodu zákonného zástupce, podmínkou je minimální výška 150 cm a odpovídající fyzická a pohybová zdatnost. Pro výstup po via ferratách musíte mít povinné vybavení na zajištěné cesty (sedací + prsní úvazek, jistící set via ferrata, horolezeckou helmu). Vybavení vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny (rozsah pro postavu 40-120 kg, pokud toto rozpětí nesplňujete, vezměte si prosím vybavení vlastní). Ubytováni budeme v hotelu v Landecku, kde dostaneme polopenzi. Doprava a ubytování jsou společné s turistickým zájezdem Ötztálské Alpy, ke kterému je možné se po domluvě na místě s průvodcem připojit.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 19 hod z Brna přes Jihlavu, Prahu a Plzeň, noční přejezd Německa a Rakouska.
  • 2. den: Z parkoviště Fernergries (1930 m) v údolí Kaunertal výhledově vděčná ferrata HolderliSeppl-Klettersteig (B/C) vedoucí podél vodopádu Riffelbach. Kolem „pohádkové chaloupky“ Obere Birg Alm a salaše Gepatsch Alm (1920 m) sestup k chatě Gepatschhaus (1928 m), ideální místo pro občerstvení. (5 hod, ↑ 300 m, ↓ 350 m)
  • 3. den: Od dolní stanice lanovky Gletscherexpress (1740 m) v údolí Pitztal podél říčky Pitze k ferratovému parku Klettersteige Kletterpark Pitztal. Na rozlezení nejprve zážitková ferrata Erlebnissteig (B/C) a poté sousedící Murmeltiersteig (C). Při zpáteční cestě možnost občerstvení na chatě Gletscherstube (1915 m). (6 hod, ↑ 750 m, ↓ 750 m)
  • 4. den: Vesnice Ladis (1180 m), skryté ferraty Inn. Via Claudia Augusta (B/C) a Pons Laudes Steig (C) na skále pod hradem Laudeck, nádherné výhledy do údolí řeky Inn. (4 hod, ↑ 200 m, ↓ 250 m)
  • 5. den: Nad obcí Umhausen (1031 m) v údolí Ötztal unikátní panoramatická ferrata Klettersteig Stuibenfall-Ötztal (C) vedoucí podél stejnojmenného vodopádu (4 hod, ↑ 450 m, ↓ 450 m). V případě časové rezervy nad obcí Lehn (1167 m) ferrata Jübilaums-Klettersteig „LehnerWasserfall“ (C) kopírující vodopád Lehnbach (3 hod, ↑ 300 m, ↓ 300 m). Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR. Přejezd Rakouska a Německa, návrat do ČR.
  • 6. den: V ranních hodinách příjezd do Plzně, Prahy, Jihlavy a následně Brna.

Ubytování

3x v Landecku v 3* hotelu Sonne na klidném místě v centru města, ve 2lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, telefonem, TV, rádiem a sedacím koutem. Hotel je 400 let starý a tomu odpovídá i některé jeho vybavení. V hotelu je k dispozici vlastní sauna, restaurace, bar a wifi. Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

V místě ubytování dostaneme polopenzi, která začíná 2. den večeří a končí 5. den snídaní. Snídaně je každý den stejná formou základního bufetu, k večeři se podává tříchodové menu. Stravování přes den je z vlastních zásob, svačiny na túry si tak vezměte s sebou z domova. Případně lze zakoupit jídlo, teplé či studené nápoje na horských chatách, které na túře potkáme. Ceny v obchodech jsou o něco vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

Ötztálské Alpy - ferraty pro začátečníky

Ötztálské Alpy - ferraty pro začátečníky

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Ferraty Solné komory pro začátečníky

Lehké ferraty v jezerním království v oblasti Dachsteinu

Julské Alpy - ferraty

Zajištěné cesty v nejvyšších slovinských horách (Slovinsko, Itálie)

Raxalpe - ferraty pro začátečníky

Lehké ferraty pohoří Raxalpe v blízkém Rakousku

Ferratový kurz - Raxalpe

Škola via ferrata - kurz pohybu po zajištěných cestách (Rakousko)

Lago di Garda - ferraty

Největší italské jezero z ptačí perspektivy (Dolomity)