Ötztálské Alpy - ferraty pro začátečníky

Jedinečné ferraty v oblasti pod nejvyšší horou Tyrolska

Ötztálské Alpy se právem řadí k nejkrásnějším rakouským pohořím. Jde o nejmohutněji zaledněnou oblast celých Východních Alp, nachází se zde více jak 130 vrcholů přesahujících hranici 3000 m. Nad bělostnými ledovci a ocelově modrou oblohou shlíží do hlubokých údolí z nadmořské výšky 3774 metrů nejvyšší tyrolská, a zároveň druhá nejvyšší rakouská hora Wildspitze. Ta je právem označována za královnu celé oblasti.

Fantastické panorama ledovci ověnčených hor dotváří tři dlouhá údolí: Kaunertal, Pitztal a nejdelší boční údolí v celém Rakousku - Ötztal, které se stanou pro následující dny našim „hřištěm“. Všechny ferraty jsou unikátní tím, že jsou vedeny podél impozantních vodopádů a zurčících říček doslova na dosah ruky. Díky tomu budeme mít možnost vyzkoušet si velice oblíbené lanové mosty a z ptačí perspektivy můžeme obdivovat dechberoucí výhledy do majestátních hor a hlubokých údolí.

Zájezd je vhodný především pro začátečníky, kteří nemají se zajištěnými cestami zkušenosti. Tomu je přizpůsobena i obtížnost, která se pohybuje v rozmezí B/C - C stupně rakouské klasifikace. Účastnit se programu mohou také zdatné děti od 12 let v doprovodu zákonného zástupce. Podmínkou je minimální výška 150 cm a odpovídající fyzická a pohybová zdatnost. Pro výstup po via ferratách musíte mít povinné vybavení na zajištěné cesty (sedací + prsní úvazek, ferratovou brzdu, horolezeckou helmu). Vybavení vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Časová náročnost se bude pohybovat v rozmezí 4-6 hodin (včetně nástupu pod ferratu, samotné zajištěné cesty, sestupu z ní, přestávek na jídlo a odpočinek). Maximální převýšení ve výstupu a sestupu nepřesáhne 700 m (včetně samotné ferraty). Ubytováni budeme v hotelu s kvalitní a pestrou polopenzí, v překrásném horském prostředí osady Tieflehn. Doprava a ubytování jsou společné s turistickým zájezdem Ötztálské Alpy, ke kterému je možné se každý den připojit.

Program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 18 hod z Brna přes Jihlavu, Prahu a Plzeň, noční přejezd Německa a Rakouska.
 • 2. den: Z parkoviště Fernergriess (1930 m) výhledově vděčná ferrata Holderli Seppl-Klettersteig (B/C) vedoucí podél vodopádu Riffelbach. Sestup zpět na parkoviště přes salaš Gepatsch alm (1920 m). Možnost občerstvení u chaty Gepatschhaus (1928 m). (4 hod, ↑ 300 m, ↓ 350 m)
 • 3. den: Od dolní stanice lanovky Gletscherexpress (1740 m) podél říčky Pitze přes chatu Gletscherstube (1915 m) k ferratovému parku Klettersteige Kletterpark Pitztal. Na rozlezení nejprve zážitková ferrata Erlebnissteig (B/C) a poté sousedící Murmeltiersteig (C). (6 hod, ↑ 700 m, ↓ 700 m)
 • 4. den: Nad obcí Umhausen (1031 m) v údolí Ötztal unikátní panoramatická ferrata Klettersteig Stuibenfall-Ötztal (C) vedoucí podél stejnojmenného vodopádu (5 hod, ↑ 500 m, ↓ 400 m). V případě časové rezervy ferrata Jübilaums-Klettersteig „Lehner Wasserfall“ (C) kopírující vodopád Lehnbach nad obcí Lehn (1167 m) (3,5 hod, ↑ 300 m, ↓ 350 m). Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR, přejezd Rakouska a Německa.
 • 5. den: V ranních hodinách příjezd do Plzně, Prahy, Jihlavy a následně Brna.

Ubytování

2x v příjemném hotelu Wohlfühl Hotel Gundolf v osadě Tieflehn ve 2 a vícelůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. V hotelu je k dispozici wifi a wellness. Dvoulůžkový pokoj vám můžeme garantovat za příplatek 500 Kč/os.

Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

Dostaneme místní polopenzi, která začíná 2. den večeří a končí 4. den snídaní. Bohatá snídaně se podává formou bufetu. Kulinářská večeře se skládá z pětichodového menu. Stravování přes den je z vlastních zásob, svačiny na túry si tak vezměte s sebou z domova. Na horských chatách, které během túry potkáme, lze případně zakoupit jídlo a teplé či studené nápoje. Na salaších bude možnost ochutnat domácí sýry. V osadě Tieflehn jsou dvě restaurace, supermarket se nachází v kilometr vzdálené vesničce Mandarfen. Ceny v obchodech jsou o něco vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

 • 10.08.2022 - 14.08.2022
 • 5 dní
 • Číslo: 572
 • 0 Kč
 • Rezervace

Ötztálské Alpy - ferraty pro začátečníky

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Ferraty Solné komory pro začátečníky

Lehké ferraty v jezerním království v oblasti Dachsteinu

Raxalpe - ferraty pro začátečníky

Lehké ferraty pohoří Raxalpe a Hohe Wand v blízkém Rakousku

Ferratový kurz - Raxalpe

Škola via ferrata - kurz pohybu po zajištěných cestách (Rakousko)

Ferraty v severních Čechách pro začátečníky

Lehké ferraty na pomezí Českého středohoří a Českosaského Švýcarska

Ferratový kurz - okolí Děčína a Ústí nad Labem

Kurz pohybu po zajištěných cestách