Kurz v ráji běžeckého lyžování Ramsau

Výukový kurz s trenéry běžkování u Ramsau am Dachstein (Rakousko)

Pokud se chcete dále zdokonalovat v technice běžeckého lyžování, či pokud máte už více závodní ambice, připravili jsme pro vás kurz v nedalekých rakouských Alpách. Ramsau am Dachstein je celosvětově známé lyžařské středisko. Pro běžkaře je zde připraveno až 220 km upravených stop v nadmořské výšce od 1100 až do 2700 m. Právě dachsteinský ledovec, snadno dosažitelný kabinovou lanovkou, činí tuto lokalitu jedním z nejlepších tréninkových běžkařských areálů ve střední Evropě pro podzimní a časně zimní najíždění prvních kilometrů.

Kurz je určen pro mírně pokročilé a pokročilé běžkaře, kteří si chtějí na začátku zimní sezóny osvěžit techniku jízdy klasickým i skatovým stylem. Budeme se učit či opakovat si technická cvičení pro zdokonalení rovnováhy, skluzu i odrazu. Náš styl si rozebereme večer nad natočenými videi, zopakujeme si pravidla přípravy a údržby lyží a samozřejmě najedeme nějakou tu desítku kilometrů. Kurz povedou trenéři běžeckého lyžování a aktivní závodníci. Vítáni jsou jak dospělí, tak i do běžkařského sportu zapálené děti od cca 12 let. Velikost skupiny bývá obvykle 10-20 osob.

Program zájezdu

  • 1. den: V brzkých ranních hodinách odjezd z Brna do oblasti Dachsteinu. Ihned po příjezdu zahájení praktické části kurzu, podle sněhových podmínek na běžeckých tratích v okolí Ramsau nebo na dachsteinském ledovci. Večer teorie a praxe nad přípravou lyží.
  • 2. den: Celodenní trénink běžeckého lyžování s pořízením videozáznamu. Večer pak rozbor techniky běhu jednotlivých účastníků a tréninkové rady a doporučení.
  • 3. den: Pokračování běžeckého tréninku, v odpoledních hodinách odjezd do ČR. Příjezd do Brna kolem 20 hod.

Ubytování

2x v hotelu Land Hotel Kolb v obci Haus im Ennstal ve 2lůžkových pokojích se sprchou, WC, balkonem a TV nebo v apartmánech s oddělenými 2lůžkovými ložnicemi. K dispozici je také wifi a sauna zdarma.

Stravování

V ceně ubytování je místní polopenze, která začíná 1. den večeří a končí 3. den snídaní. Snídaně je formou švédských stolů. K večeři se podává polévka, hlavní jídlo (možnost výběru ze 2-3 možností včetně vegetariánského jídla), dále salát a dezert. Zájem o vegetariánskou stravu uveďte v přihlášce. Určitě je dobré mít s sebou nachystané občerstvení a svačiny na jednotlivé tréninkové dny. Ceny v obchodech jsou o něco vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 1-2


Výuka bude probíhat na upravených běžeckých tratích. Cílem kurzu je zdokonalení a upevnění techniky klasického a skatového stylu běžeckého lyžování společně s najížděním prvních objemových kilometrů. Čas bude i na relaxaci a odpočinek. Program kurzu se bude řídit aktuálními sněhovými podmínkami a počasím. Náročnost aktivit a intenzitu pohybu si může každý účastník regulovat sám.

Kurz v ráji běžeckého lyžování Ramsau

 

Další podobné zájezdy:

Kurz pohybu na sněžnicích

Hrubý Jeseník – Praděd, osada Vidly a blízké okolí

  • Cena od: 3 800 Kč
  • Délka: 3 dny

Malá Fatra - skialpový kurz

Pohyb v zimním terénu a lavinový kurz (Slovensko)

  • Cena od: 4 400 Kč
  • Délka: 3 dny

Kurz běžeckého lyžování - Nové Město na Moravě

Běžky pro začátečníky a mírně pokročilé s trenéry běžkování

  • Cena od: 3 800 Kč
  • Délka: 3 dny