Andalusie

Po stopách koridy a flamenca, za maurskými paláci a do hor jižního Španělska

Andalusie, v níž plyne život velmi pomalu, vyniká nádhernými maurskými památkami a horami. Španělsko je jednou z nejhornatějších zemí Evropy a její sierry nabízejí nesčetné množství přírodních krás. Podnikneme proto několik túr, pro zájemce včetně výšlapu na Mulhacén (3482 m), třítisícový vrchol v pohoří Sierra Nevada. Navštívíme pohádkovou Granad na úpatí Sierra Nevady, metropoli historického maurského Španělska Córdobu a zájezd zakončíme ve městě Málaga na pobřeží Costal del Sol. Španělsko dalo světu koridu, flamenco a paellu, ale i světoznámé umělce, jakými byli El Greco, Goya, Dalí či Picasso. Pojďte ho poznat blíže.

Program zájezdu

 • 1. den: Odlet z Prahy do Málagy, přejezd na ubytování (9 nocí ve stejném kempu u moře).
 • 2. den: Výšlap k horským cortijos ve Sierra de Almijara.
 • 3. den: Granada - město na úpatí Sierra Nevady s pohádkovými památkami z dob maurské nadvlády (palácový komplex Alhambra, zahrady Generalife, arabská čtvrť Albaicín, jeskynní obydlí ve čtvrti Sacromonte).
 • 4. den: Pohoří Sierra Nevada: pro zájemce náročný výstup na nejvyšší vrchol Pyrenejského poloostrova Mulhacén (3 482 m), alternativně snadnější výstup na vrchol Veleta (3 396 m).
 • 5. den: Volný den u Středozemního moře, koupání a relaxace na pláži.
 • 6. den: Córdoba - někdejší sídlo nezávislého emirátu a metropole maurského Španělska - impozantní mešita, stará židovská čtvrť s labyrintem úzkých uliček a bílých domků, hrad křesťanských králů, římský most.
 • 7. den: Pohoří Alpujarras - okružní túra soutěskou Poquiera přes vesnice s farmami a terasovitými políčky, která jsou dílem Maurů.
 • 8. den: Vápencový kaňon Garganta del Chorro s proslulou stezkou Caminito del Rey, která se vine po skalách s dechberoucími výhledy na kaňon, bílé město Ronda položené na skále a rozdělené na dvě části 130 m hlubokým kaňonem řeky Tajo a mostem Puente Nuevo.
 • 9. den:Turistika (s možností brodění vodou) v soutěsce řeky Río Chillar, vyhlídka „Balkón Evropy“ na útesu nad mořem v pobřežním městečku Nerja.
 • 10. den: Málaga - město na pobřeží Costa del Sol (maurské hrady, promenáda, Picassův rodný dům, pláže). Odlet z Málagy (přílet do Prahy až po půlnoci).

Nocování

9x v kempu v bungalovech. Kempu je u písečné pláže v letovisku Torre del Mar. Bungalovy jsou 4lůžkové, se dvěma oddělenými dvoulůžkovými ložnicemi, vlastní sprchou a záchodem a s vybavenou kuchyní (sporák, lednice, mikrovlnka, nádobí). Lůžkoviny jsou zde k dispozici, nepotřebujete tedy vlastní spacák, vezměte si však vlastní ručník.

Stravování

Z vlastních zásob. Ceny jsou ve Španělsku o něco vyšší než u nás, přesto relativně přijatelné. Často bude možné dokoupit potraviny v supermarketu i zajít na jídlo do restaurace, není tedy třeba vozit větší zásoby jídla. V mobilhomech je také možnost vaření v kuchyňce.

Andalusie

 

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Pyreneje

Hory, národní parky, kaňony a památky Aragonie

Madeira - horská turistika

Perla Atlantiku, ostrov věčného jara (Portugalsko)

Azorské ostrovy - horská turistika

Sopečné perly Atlantiku - ostrovy Sao Miguel, Pico a Faial

La Gomera a La Palma - horská turistika

Dobrodružné ostrovy, sopky a hvězdy

Kréta - pohodová turistika

Největší řecký ostrov s ohromující rozmanitostí, mýty a legendami

Mallorca - pohodová turistika

Hory, moře, španělský temperament a bohatá historie