Přírodní krásy, sopky a antické památky (Itálie)
Na Sicílii, největším italském ostrově, najdete nejen krásné pláže, hory a divoké kaňony. Těšit se můžete i na jedny z nejlépe zachovalých antických památek světa i na architektonické pozůstatky vlády Normanů, Arabů a dalších dobyvatelů. Nad tím vším ční majestátná dýmající sopka Etna. Neméně zajímavé jsou vulkanické Liparské ostrovy rozeseté v Tyrhénském moři. Pláže s černým pískem, bahenní jezírko na ostrově Vulcano a samozřejmě také sopka Stromboli chrlící rozžhavenou lávu, jsou pro turisty velkým lákadlem. Při cestě na Sicílii navštívíme Vesuv i jím pohřbené Pompeje a naše putování zakončíme ve "věčném městě" Římě. Těšit se můžete také na dobré víno, olivy a výtečnou italskou kuchyni. Nocovat budeme v kempech ve stanech nebo v chatkách za příplatek a stravovat se budeme z vlastních zásob.
Budeme nocovat v kempech, které jsou (s výjimkou kempu v Pompejích) umístěné u pláže. V Pompejích strávíme jednu noc na cestě tam a jednu na cestě zpět, na ostrově Vulcano čtyři noci, na Sicílii u městečka Sant´Alessio Siculo tři noci. Vezměte si vlastní stan, spacák a karimatku. Teplá voda ve sprše bývá placená (do 1 €). Za příplatek je možné ubytování v bungalovech, které mají vlastní sociální zařízení a (s výjimkou chatek v Pompejích) také kuchyňku. V Pompejích se jedná o dvoulůžkové chatky, na Vulcanu dvou- až čtyřlůžkové chatky, na Sicílii o 4lůžkový mobilhome se dvěma oddělenými dvoulůžkovými pokoji. Lůžkoviny jsou na chatkách k dispozici, nepotřebujete tedy vlastní spacák. Singl cestovatelé nic nedoplácejí (jsou doobsazeni na pokoj jinými klienty).
Z vlastních zásob. Můžete si vařit na vlastním lehkém plynovém či benzínovém vařiči. Doporučujeme však co nejvíce využívat nabídku restaurací a ochutnat tak výbornou italskou kuchyni. Ceny potravin jsou většinou jen mírně vyšší než v České republice. Některé položky lze koupit i za stejnou cenu, pečivo je naopak zhruba dvakrát dražší. Na nákup potravin budeme vždy po několika dnech zastavovat v supermarketu, kde je nákup jednoznačně nejvýhodnější. Voda z kohoutku není vždy pitná, je potřeba se na tuto skutečnost v každém kempu (i jinde) zeptat. V supermarketech ale není problém koupit balenou vodu, což běžně dělají i místní.