Rauris - skialp pro zkušené

Vysoké Taury - skialp a freeride s výstupy na třitisícovky

Doširoka otevřené horské údolí Rauris je lemováno majestátními třítisícovými vrcholy Hoher Sonnblick (3106 m) a Hocharn (3254 m), které budou našim cílem. Úchvatnou scenérii korunuje výhled na Grossglockner (3798 m), nejvyšší vrchol Vysokých Taur i celého Rakouska. Svou výjimečnou geografickou polohou, unikátním klimatem a stabilními podmínkami je Rauris vyhlášenou skialpinistickou lokalitou. Výhodně orientované svahy, nespočet žlabů a hradby okolních vrcholů poskytují ideální výstupové trasy i nezapomenutelné sjezdy ve volném terénu i okolních rozvolněných horských lesích.

Zájezd je určen zkušeným skialpinistům, kteří bez problémů zvládají výstupy i sjezdy v technicky náročnějším volném terénu s větším sklonem svahu. Na programu jsou fyzicky náročnější výstupy na kouzelné třítisícové vrcholy a následné freerideové sjezdy. V závislosti na sněhových podmínkách ve vrcholových partiích túr mohou přijít vhod i haršajzny. Pohybovat se budeme v nadmořských výškách 1600 - 3250 m, denně překonáme převýšení až 1600 m a na túrách strávíme kolem 8 hodin, včetně přestávek na odpočinek. Na skialpové túry budeme vyrážet nalehko z útulné horské chaty Naturfreundehaus Kolm-Saigurn, která je svou polohou ideálním výchozím bodem a poskytuje kvalitní zázemí s chutnou polopenzí. Velikost celé skupiny bývá obvykle 6-15 osob s jedním nebo dvěma průvodci.

Program zájezdu

  • 1. den: Sraz účastníků v 17 hod na parkovišti u chaty Bodenhaus (1230 m). Podvečerní výstup s čelovkami na chatu Naturfreundehaus Kolm-Saigurn (1600 m). (2 hod, ↑ 400 m)
  • 2. den: Túra kolem horské chaty Naturfreundehaus Neubau (2175 m) do panoramatického údolí až na vrchol Hoher Sonnblick (3106 m). Techničtější sjezd firnovými i prašanovými svahy. (8 hod, ↑ 1500 m, ↓ 1500 m)
  • 3. den: Z chaty Naturfreundehaus Kolm-Saigurn (1600 m) otevřenými i exponovanými svahy na vrchol Hocharn (3254 m). Technický sjezd firnovými svahy a prašanovými žlaby. (8 hod, ↑ 1600 m, ↓ 1600 m)
  • 4. den: Dopolední túra do sedla Riffelscharte (2471 m) s parádním sjezdem, lehký oběd a následný sjezd od chaty Naturfreundehaus Kolm-Saigurn (1600 m) k parkovišti (5 hod, ↑ 800 m, ↓ 1200 m). Návrat do ČR ve večerních hodinách.

Ubytování

3x na moderní horské chatě Naturfreundehaus Kolm-Saigurn ve vícelůžkových pokojích s patrovými postelemi. Všechny pokoje mají umyvadlo a pro každého je k dispozici povlečení, deka, polštář, ručník. Na chatě je restaurace, pitná voda, WC, sprcha s teplou vodou, sušárna, wifi a finská sauna (8 €).

Stravování

V ceně ubytování je místní polopenze (snídaně formou švédského stolu, večeře - polévka, hlavní chod, dezert). Doplnění potravin během zájezdu není možné, jídlo na svačiny a oběd na túrách si vezměte už z domu. Na chatě je k dispozici čaj na túru (2 €/1 l).

Další informace k zájezdu

Doprava:
1) Vlastní doprava. Sraz je první den na parkovišti u horské chaty Bodenhaus v 17 hod.

2) Naším mikrobusem s průvodci za příplatek za dopravu. Odjezd z Brna je první den v 11 hod.

Nástupní místa (v případě dopravy mikrobusem): Brno, Mikulov

V poznámce do přihlášky uveďte, o kterou variantu máte zájem.

Nutná výbava: Skialpový set (skialpové lyže, pásy, boty, přilba, stoupací železa = haršajzny), teleskopické hole se sněhovými kotouči, lavinový set (lavinový vyhledávač - pípák, sonda, lopata), turistické mačky, cepín. Lavinový set, mačky a cepín vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Vybavení na skialpy si můžete zapůjčit v komerčních půjčovnách.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, mapy, vybavení atd.)

Video ze zájezdu Skialp v Rauris 2020:


Rauris - skialp pro zkušené

Rauris - skialp pro zkušené

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Rauris na skialpech

Vysoké Taury - túry ve skialpovém ráji údolí Rauris

Makedonie - skialp na Šar Planině a Pelisteru

Skialpové túry a freeride na Popově Šapce a Pelisteru

Bosna a Hercegovina na skialpech

Skialpové túry a freeride v pohořích Bjelašnica a Visočica

Slovinsko - skialp v Karavankách

Skialpové túry a freeride na pomezí Rakouska a Slovinska

Silvretta na skialpech

Vysokohorský skialp s panoramatem třítisícovek (Rakousko)

Nízké Tatry na skialpech

Skialpová fantazie od Chopku po Ďumbier