Černá Hora MTB

Náročnější terény v horách Durmitor, Sinjajevina, Žijovo a Bjelasica

Černá Hora patří k turisticky nejpřitažlivějším zemím Evropy. Kromě moře tu najdeme dramatické monumentální hory s tisícimetrovými kaňony, jezery a vodopády, ale i řadu klidnějších pohoří s pastvinami, salašemi a jejich přátelskými obyvateli. Černohorci jsou hrdým, svobodomyslným, horami zoceleným národem a ve zdejších zapadlých vesničkách jako by se zastavil čas. Ve městech ochutnáme znamenité místní speciality a na salaších sýr a pálenku rakiju. Každého, kdo s námi navštíví tuto turistickým ruchem dosud málo poznamenanou zemi, čeká spousta silných dojmů a zážitků, na něž bude dlouho vzpomínat!

Vnitrozemí Černé Hory je učiněným rájem pro bikery. Stále zde nalézáme nové cesty a stezky jako stvořené pro MTB. Čekají nás cykloetapy především v horách a využijeme přitom vozové cesty i stezky, asfalt vesměs jen pro nástup a návrat. Navštívíme masiv Durmitoru, důkladněji poznáme dosud málo známý bikerský ráj Sinjajevinu a stranou nenecháme ani cesty a pěšiny v pohořích Bjelasica, Komovi a Žijovo na hranicích s Albánií.

Pohodové absolvování zájezdu je podmíněno dobrou fyzickou kondicí, základními zkušenostmi s jízdou v horách a kvalitními horskými koly v perfektním technickém stavu. Denně urazíme 55-95 km s převýšením 500-1600 m. Trasy je možné prodloužit, zkrátit nebo úplně vynechat a udělat si den s vlastním programem. Ve skupině bývá obvykle do 15 osob. Ubytovaní budeme v Žabljaku a v Kolašinu, kde každé ráno dostaneme chutnou snídani. Dopravu a ubytování v Žabljaku máme společné se zájezdem Hory Černé Hory, ke kterému je možné se kterýkoliv den přidat.

Program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 18 hod z Brna přes Bratislavu, noční přejezd Maďarska a Srbska.
 • 2. den: Příjezd do černohorského městečka Žabljak v pohoří Durmitor. Seznámení se s místními restauracemi, případně krátký výlet k Crno jezeru nebo k vyhlídce do kaňonu Tary.
 • 3. den: Okruh mezi Durmitorem a Sinjajevinou: Přes louky a vrchovinu do Njegovudji, Zminičko jezero, výjezd na Pašino Polje, vozovými cestami přes krasové pláně Sinjajeviny do Vrtoč Polje. Návrat přes Motički Gaj. (↔ 60 km, ↑ 1000 m, ↓ 1000 m)
 • 4. den: Nejkrásnější partie Durmitoru, pláně nad kaňonem Pivy a kaňon Nevidio: Výjezd na Sedlo, průjezd nejkrásnějšími durmitorskými dolinami, sjezd do osady Boričje. Po cestách se střídavým povrchem malebnými osadami na pláni nad kaňonem řeky Piva ke kaňonu Nevidio řeky Komarnice. (↔ 80 km, ↑ 1600 m, ↓  2500 m)
 • 5. den: Přejezd krasových plání Sinjajeviny: Njegovudja, krasové Šaransko Polje, sedlo Vratlo, Lipovo, Kolašin. (↔ 55-85 km, ↑ 500-1050 m, ↓ 1100-1550 m)
 • 6. den: Bikový okruh v pohoří Bjelasica: Z Kolašinu přes Jezerine, Zekovu glavu, Šiško a Biogradsko jezero k Taře (↔ 70-80 km, ↑ 1600-1800 m, ↓ 1600-1800 m). Alternativně okruh Sinjajevinou: Sedlo Vratlo, pastevecká osada Ružica s poutním kostelíkem, salaše Potrk a Drijenak. Vozovými cestami a stezkami, velmi zajímavá krajina, daleké výhledy, pohoda. (↔ 60 km, ↑ 1050 m, ↓ 1050 m)
 • 7. den: Bikerský sen: Přejezd pohoří Žijovo. Z Kolašinu přes Mateševo a vesnici Veruša k neskutečně malebnému Rikavačko jezeru v 500 m hluboké sníženině. Těžký výjezd do sedla (1850 m) a sjezd do vsi Korita. 35 km dlouhý sjezd úzkými asfaltkami přes Albánci obývané rázovité vsi (fantastický pohled do soutěsky Cijevny a na albánskou část pohoří Prokletije) až do Podgorice. Busem do Kolašinu. Těžké, nádherné, jedinečné! (↔ 95 km, ↑ 1450 m, ↓ 2350 m)
 • 8. den: Bjelasica a Komovi: Po rozbité asfaltové silnici výjezd do sedla Trešnjevik (1573 m). Výjezd na zelené louky planiny Šťavno (1800 m) s nádherným výhledem na skalní hroty pohoří Komovi. Zpět na Trešnjevik a kolem vrcholů Lumer a Lisa, sjezd do Kolašinu. (↔ 70 km, ↑ 1450 m, ↓ 1450 m)
 • 9. den: Rozloučení s Kolašinem, případně krátká vyjížďka po okolí. Odjezd po poledni. Noční přejezd Srbska a Maďarska.
 • 10. den: Návrat přes Bratislavu do Brna do 12 hod.

Ubytování

3x v Žabljaku a 4x v Kolašinu. V Žabljaku (15-20 min od centra) v domech v apartmánech pro 2-6 osob se společnou koupelnou, WC a plně vybavenou kuchyňkou. V Kolašinu (10 min od centra) ve 2-3lůžkových pokojích nebo v apartmánu v hotelu Čile. Pokoje mají vlastní sociální zařízení, apartmán ho má společné pro dva pokoje. V hotelu je k dispozici wifi. Ubytování ve 2lůžkovém pokoji se samostatnou koupelnou a WC garantujeme za příplatek 600 Kč/os., zájem o něj uveďte v přihlášce.

Stravování

Společné místní snídaně (čaj, káva, pečivo, máslo, džem, sýr, salám, jogurt, zelenina nebo ovoce), další jídlo vlastní. V Žabljaku i v Kolašinu je celá řada skvělých restaurací. V kempu v Žabljaku jsou v rámci apartmánů i vybavené kuchyňky k přípravě jednoduchých jídel. V hotelu v Kolašinu není možné si samostatně vařit. Ceny v obchodech i restauracích jsou asi o 20 % vyšší než nás (polévka 2-3 €, hlavní jídlo 5-8 €, točené pivo 1,50-2 €, káva espreso 1-1,50 €, limonády 1,50 €, burek 1-1,50 €, pečivo dle druhu 0,30-2 €). Denně je možnost nákupu v obchodech.

 • 18.06.2021 - 27.06.2021
 • 10 dní
 • Číslo: 738
 • 13 200 Kč
 • Rezervace

Černá Hora MTB

Černá Hora MTB

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Černá Hora na kole

Pohoří Durmitor, Sinjajevina, Bjelasica, Komovi a moře

Apuseni - MTB v rumunském krasu

Horská cyklistika náročným terénem rumunských Karpat

Podkarpatská Rus MTB

Horská cyklistika po největších poloninách Zakarpatské Ukrajiny

Rila a Pirin MTB

Bike terény přes hřebeny a úbočí nejvyšších bulharských hor

Prokletije MTB

Bikerský ráj v pohořích na hranicích Černé Hory, Albánie a Kosova

Bosna a Hercegovina na kole

Bosenská pohoří, horské vesničky, Sarajevo, Mostar