Alpina v době koronaviru

Milí Alpiňáci,

je to blbý, současná situace cestování nepřeje a cestovky i jejich klienti jsou v obtížné situaci. Každý den, každou hodinu bedlivě sledujeme vývoj aktuální situace a zodpovědně vyhodnocujeme všechna rizika konání zájezdů.

Všechny klienty, kteří mají odjíždět na zájezdy do 30.4. v nejbližších dnech kontaktujeme.

Zájezdy, které odjíždějí později, zatím nerušíme, ale o jejich osudu rozhodnou další dny. Doufáme, že letní zájezdová sezóna by mohla alespoň v omezené míře proběhnout.

CK Alpina je dlouhodobě finančně zdravá a prosperující firma s dlouhou historií. Díky rozvážnému hospodaření a neprojedení zisků minulých let, jsme si jisti, že vždy dokážeme dostát veškerým svým závazkům ke klientům i dodavatelům. Zálohy za nerealizované zájezdy zásadně nepoužíváme k úhradě sezóny předchozí, ale jen k budoucím zájezdům. Proto jsme připraveni i na nejhorší variantu, kdyby zůstaly zavřené hranice a koronavirus řádil po lidech i po horách, a my bychom byli nuceni zrušit celou letní sezónu a vrátit klientům všechny již zaplacené zálohy. Přestože máme pojištění proti úpadku, které bezpečně kryje 100% ceny všech zájezdů, tak ho u nás jistě potřebovat nebudete.

Jistě sami váháte, jak to v létě bude. Půjde vůbec někam cestovat? Do kterých zemí ano a kam ne? To dnes nikdo neví. Proto si myslíme, že je nejrozumnější ještě vyčkat. Zálohy za vaše zájezdy jsou u nás v bezpečí a není nutné zájezdy předčasně rušit. Přesto chápeme i ty z vás, kteří tak chcete učinit. Vyjdeme vám vstříc a zálohy uhrazené do 18. 3. 2020 můžete převést na další rok s bonusem 10 % nebo na jiný zájezd, případně vám zálohu vrátíme na účet. Případy, kdy byly vynaloženy náklady např. na koupi letenky, budeme řešit individuálně. Stornopoplatky za zrušení zájezdu máme jedny z nejnižších na trhu. Navíc u zájezdů s odjezdem od 1.5. do 30.9. zkracujeme dobu, po kterou účtujeme minimální stornopoplatek 200 Kč (u leteckých zájezdů 500 Kč) z 60 dní (u leteckých z 90 dní) na 45 dní. Tím vám dáváme delší čas na rozmyšlenou.

Přestože situace není příznivá, Alpina je firma se silným týmem pracovníků i externistů, kterou jen tak něco nepoloží. Věříme, že letošní náročný rok je pro nás příležitostí pro sezóny příští.

Alpina, to jste i vy, naši klienti. Všem vám přejeme pevné zdraví.

Přemek Špalek, Aleš Paděra a celý tým CK Alpina
Otevírací doba během koronavirové karantény

Dle nařízení vlády ze soboty 14.3. uzavíráme do odvolání naši kancelář pro veřejnost. Kontaktujte nás prosím telefonicky a emailem od pondělí do čtvrtku 9:00 - 15:00. Děkujeme za pochopení.