Provence - silniční cyklistika

Ve stopách Tour de France krajem vína, oliv a levandule

Provence - kraj vína, umělců a příjemného koupání je perlou jižní Francie i vyhlášeným cyklistickým rájem. My projedeme její východní část, kde si kromě levandule, vína, oliv a mandlí vychutnáme sportovní, především cyklistickou atmosféru kraje, který pravidelně hostí nejslavnější etapový závod na světě. Po nově zažehleném asfaltu se svezeme ve stopách etap "Staré dámy", budeme obdivovat všechny její krásy a čelit nástrahám, které na závodníky číhají. Ovšem tam, kde Tour de France končí, my pokračujeme. Kromě silnic stvořených pro nabitý peloton prověříme a oceníme i kvalitu a samotu cyklotras, které křižují provensálskou krajinu. Mezi nezapomenutelné zážitky nebude patřit "pouze" výjezd na legendární Mont Ventoux (1909 m), ale jistě i dechberoucí sjezd kaňonem Nesque či výšlapy do sedel pohoří Luberonu a skalnatých Alpilles.

Denně na nás čeká 80-120 km s průměrným převýšením 1200 m. Všechny plánované etapy je možné prodloužit, zkrátit či vynechat a nahradit vlastním programem. Ubytovaní budeme v zařízených mobilhomech v kempu na kraji lázeňského městečka L'Isle sur la Sorgue, přímo za kempem teče osvěžující říčka Sorgue. Doprava a ubytování jsou společné se zájezdem Provence na kole, který je zaměřený na lehčí a kratší etapy s dostatkem času na poznávání historie, kultury a gastronomie Provence, a k jehož programu je možné se kterýkoliv den přidat. Zájezd je tak vhodný pro skupiny i páry s odlišnými požadavky na náročnost tras. Skupina silničkářů bude mít okolo 10 osob.

Program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný odjezd v 10 hod z Brna přes Prahu a Plzeň, noční přejezd Německa na jih Francie.
 • 2. den: Přejezd z Pernes les Fontaines se 41 kašnami do sedla Col de Murs (627 m), sjezd a výjezd serpentinami nad Lioux a dál do St Saturnin les Apt. (↔ 75 km, ↑ 1100 m, ↓ 1200 m)
 • 3. den: První částí 11. etapy Tour de France 2021 z L’Isle sur la Sorgue do Aptu se dvěma vrcholovýma prémiemi 4. kategorie Côte de Fontaine de Vaucluse a Côte de Gordes: Z L’Isle sur la Sorgue přes nejsilnější přírodní pramen na světě Fontaine de Vaucluse ostrým výšlapem do Lagnes a dál až do okrového Roussillonu. Odtud přes Colorado de Rustrel a středověký Apt k římskému mostu Pont Julien (↔ 85 km, ↑ 1100 m, ↓ 900 m). Alternativně výjezd do průsmyku Col de Saint Christol (1091 m) a sjezd do stejnojmenného města (↔ +20 km, ↑ +800 m, ↓ +800 m).
 • 4. den: Přes hřeben k úpatí pohoří Petit Luberon na severozápadní stranu luberonské cyklotrasy s krátkými prudkými výjezdy typického provensálského rázu, přes sídlo Markýze de Sade v Lacoste a přes průsmyk nad městečkem Gordes. (↔ 105 km, ↑ 1100 m, ↓ 1400 m)
 • 5. den: Průjezd kaňonu Lourmarin, přejezd pohoří Grand Luberon s výšlapem do průsmyku Col de Montfuron (649 m), následný zasloužený sjezd a dál, tentokrát po severovýchodní straně luberonské cyklotrasy, až k římskému mostu v Céreste. (↔ 95 km, ↑ 1100 m, ↓ 1400 m)
 • 6. den: Královská etapa ve stopách 11. etapy Tour de France 2021, z Bedoinu (300 m) 21km stoupání s průměrným sklonem 7,7 % zakončené vrcholovou prémií na legendární Mont Ventoux (1909 m). Nezapomenutelným sjezdem do města Malaucène (321 m) a návrat do kempu. (↔ 120 km, ↑ 2500 m, ↓ 2500 m)
 • 7. den: Okružní jízda přes hřebeny a průsmyky okolo velkolepého Mont Ventoux, levandulová pole poblíž města Sault a závěrečný dechberoucí sjezd kaňonem Gorges de la Nesque. (↔ 100 km, ↑ 1200 m, ↓ 1300 m)
 • 8. den: Jízda ve stopách 6. etapy 100. ročníku „Staré dámy“, provensálské městečko Vincenta van Gogha St Rémy de Provence, Les Baux de Provence zapsané na seznamu nejkrásnějších francouzských obcí, přejezd hřebenu majestátního skalnatého pohoří Alpilles. (↔ 80 km, ↑ 700 m, ↓ 700 m)
 • 9. den: Slavné Châteauneuf du Pape, ochutnávka a nákup pověstného vína. Noční přejezd přes Německo.
 • 10. den: Příjezd přes Plzeň a Prahu do Brna v dopoledních hodinách.

Ubytování


7x v mobilhomech v kempu v L'Isle sur la Sorgue. Mobilhome je chatkový apartmán určený pro 4-6 osob se 2-3 oddělenými ložnicemi a společnou obytnou místností (mobilhomy podrobněji). Jeho součástí je také plně vybavená kuchyň, WC a sprchový kout. Před mobilhomem je možnost venkovního posezení. V pokojích je jedna velká manželská postel nebo dvě samostatné. Je zapotřebí si vzít vlastní kompletní povlečení (tzn. prostěradlo, povlak na polštář a na přikrývku). Závěrečný úklid mobilhomů si provádí každý sám. Nabízíme i možnost nocování ve vlastním stanu se slevou 2000 Kč. Svůj zájem o spaní ve stanu prosím uveďte již v přihlášce. V kempu je ve společenské místnosti k dispozici wifi zdarma. Vedle kempu teče řeka Sorgue a v dosahu pěší procházky je historický střed městečka L’Isle sur la Sorgue (trhy, restaurace, kavárny, obchody).

Mobilhomy doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

Připravíme vám polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 9. den snídaní. V rámci polopenze budeme využívat náš gril a polopenzi vám zpestříme o potraviny zakoupené v místních obchůdcích a na místních trzích: chutné sýry, sušené salámy, mořské plody, ovoce, zeleninu i čerstvé pečivo a mnohé další delikatesy, které nám Provence a Francie jako taková nabízí. Na místě si můžete zakoupit točené české pivo. Nakupovat potraviny je možné v supermarketu nedaleko kempu, v krámcích i vinných sklepech během našich výletů. Doporučujeme zejména vynikající kozí sýry, víno, olivy a francouzské uzeniny. Ceny v obchodech jsou o něco vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

 • 17.06.2022 - 26.06.2022
 • 10 dní
 • Číslo: 784
 • 16 900 Kč
 • Rezervace

Provence - silniční cyklistika

Provence - silniční cyklistika

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Provence na kole

Pohodově krajem vína a levandule, starobylá městečka a moře

Korsika - silniční cyklistika

Po stopách Tour de France v okolí Corte a Porta

Livigno - silniční cyklistika

Vysoká sedla italského Tibetu

Provence na kole - romantická a přátelská

Cyklistika v oblasti Avignonu, provensálských "Benátek" a ve stínu Mont Ventoux

Zell am See - silniční cyklistika

Grossglocknerstrasse a okolí Zell am See na silničkách

Dolomity - silniční cyklistika

Sedla v srdci Dolomit - Marmolada, Sella, Cortina (Itálie)